Logo MojaObčina.si
JUTRI
18°C
5°C
SRE.
14°C
5°C
Oceni objavo

Tekmovanje v streljanju z zračno puško

Člani Občinske organizacije borcev za vrednote NOB Mokronog- Trebelno je v sodelovanju z ZB za vrednote NOB Trebnje in Mirno 29.11.2023 organizirala že šestič strelsko tekmovanje z zračno puško na strelišču Praproče v Trebnjem. Pri zasledovanju ciljev naše organizacije pri svojem delovanju skrbimo tudi za aktivnosti mladih, ki jih skušamo seznanjati z vojaškimi vrlinami, med katere spada tudi strelstvo.

Tekmovanje je bilo organizirano za učence osnovnih šol Temeniške in Mirnske doline ter za člane Združenja borcev za vrednote NOB Trebnje in sorodne veteranske organizacije. Našemu vabilu se je odzvalo 14 ekip, skupno kar 45 tekmovalcev.

Na strelskem tekmovanju so se nam pridružili tudi vojaki slovenske vojske iz vojašnice Franca Uršiča iz Novega mesta, ki so mladim predstavili poklic vojaka in njihovo oborožitev ter opremo, kar so učenci zelo dobro sprejeli in postavljali vrsto vprašanj. Še posebej veliko zanimanja je bilo za vojaške tabore v času zimskih in letnih počitnic.

 

Streljanje se je izvedlo po pravilih strelske zveze Slovenije. Tekmovalo se je ekipno in posamezno, ne glede na starost in spol. Ekipo so  sestavljali štirje tekmovalci, v skupni rezultat pa se je štel rezultat najboljših treh. Streljalo se je z razdalje 10 m, tekmovalci pa so imeli na voljo 30 minut, 5 strelov za poiskus in 20 strelov za oceno. 

Rezultati: MLADI

I. Ekipno deklice:

1. OŠ Trebnje                   - 480 krogov

2. OŠ Mirna                      - 376 krogov

3. OŠ Mokronog               - 156 krogov

II. Ekipno fantje:

1.    OŠ Trebnje            - 457 krogov

2.    OŠ Mirna               - 320 krogov

3.    OŠ Mokronog I      - 215 krogov


Posamezno:

deklice:

1. Neža Dimnik  (OŠ Trebnje)            - 161 krogov

2. Zala Zupančič (OŠ Trebnje)           - 161 krogov

3. Pija Stražišar (OŠ Trebnje)             - 158 krogov

4. Žana DIM         (OŠ Mirna)            - 139 krogov

5. Leja Ajdišek      (OŠ Mirna)            - 121 krogov

6. Leja Višček       (OŠ Mirna)            - 116 krogov

 

dečki:

1. Matevž Blatnik (OŠ Trebnje)          - 161 krogov

2. Urha Vrščaj      (OŠ Trebnje)          - 149 krogov

3. Benjamin Zorenč (OŠ Trebnje)       - 147 krogov

4. Jure Kovač          (OŠ Mirna)          - 130 krogov

5. Izak Meglič          (OŠ Mirna)          - 114 krogov

6. David Borštnar    (OŠ Mokronog)   - 104 krogov 

 

ČLANI

II. Ekipno:

1. OZVVS Trebnje                              - 523 krogov

2. VODSTVO BORCEV TREBNJE    - 491 krogov

3. BORCI Mokronog I                         - 481 krogov

 

Posamezno:

1. Bojan Ostanek (0ZVVS Trebnje)    - 177 krogov

2. Franc Cugelj    (OZVVS Trebnje)    - 174 krogov

3. Franc Progar    (OZVVS Trebnje)    - 172 krogov

4. Boštjan Koračin (Borci Mokronog)   - 169 krogov

5. Janez Žurga      (Borci Trebnje)       - 168 krogov

6. Gašper Peček   (Borci Mokronog)   - 166 krogov

 

Vsem zmagovalnim ekipam sta podžupan občine Trebnje g. Blaž Ovnik, predsednik Združenja borcev Trebnje Boštjan Sladič in predsednik Občinske organizacije borcev Mokronog-Trebelno Mišo HROVAT podelila pokale, najboljšim posameznikom pa podelila medalje ter praktične nagrade podjetja Dana, d.o.o. Mirna. Čestitamo vsem za dobre rezultate. S tekmovanjem bomo naslednje leto nadaljevali v upanju, da se ga bo udeležilo še več ekip.

Članom Strelskega društva Trebnje, in podjetju Dana, d.o.o. Mirna, seveda tudi vsem članom ZB Trebnje, ki so prispevali k izvedbi tekmovanja, se v imenu OO borcev za vrednote NOB Mokronog Trebelno,  zahvaljujem za pomoč pri izvedbi tekmovanja. Enaka zahvala predstavnikoma vojašnice Novo mesto.

Se srečamo v naslednjem letu.

Mišo Hrovat

Oglejte si tudi