Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.07.2017

delno oblačno
Ponoči in zjutraj bo pretežno jasno, občasno ponekod zmerno oblačno. Najnižje jutranje temperature bodo od 16 do 21, ob morju 23 stopinj C.
18°C | 34°C
torek, 24.07.2017
19°C | 30°C
sreda, 25.07.2017
17°C | 22°C
četrtek, 26.07.2017
13°C | 25°C
Opozorila
Sobota, 22.7.2017 ob 16h
V nedeljo sredi dneva in popoldne bo po nižinah velika toplotna obremenitev.
18°C
34°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Postali smo iskanje, odkrivanje in ......


KULTURA

| |
10.02.2012      13:00
A A

Postali smo iskanje, odkrivanje in ustvarjanje


Na predvečer slovenskega kulturnega praznika je v Baragovi galeriji Trebnje ob 17. uri potekalo odprtje razstave štirih različnih delavnic udeležencev iz Občine Mokronog-Trebelno in Trebnje.


Deli:

 V  Baragovi galeriji v Trebnjem je  do 19. februarja 2012 na ogled  razstava likovnih del, ki so nastala na štirih različnih delavnicah: Ustvarimo animirani film z mentorico Špelo Čatež, Slikanje na steklo z oljnimi barvami pod mentorstvom Darje Lovak, Unikatno oblikovanje keramike  in  Likovno ustvarjalni krožek Mokronog v sklopu UTŽO z mentoricama Ano A. Cajnko in Evo Nino Cajnko. Na razstavi sodeluje več kot  40 ustvarjalcev iz Občine Mokronog-Trebelno in Trebnje.

Na otvoritveni svečanosti je o razstavi  del spregovorila umetnostna zgodovinarka Simona Zorko, ki je pojasnila, da je naslov razstave povzet po Francu Režunu  iz knjiga Naši kraji, podobe preteklosti in sedanjosti v Občini Trebnje. Trojnost naslova sovpada tudi z razstavo, na kateri si lahko ogledamo rezultate treh različnih ustvarjalnih praks. Simona Zorko je  med drugim povedala: " Predstavitev je zato že kar multimedijska, pestre zanke, ki kvačkajo novo celoto vseh treh izrazov, dajejo na vpogled različne tehnike, prakse in načine, ki opredeljujejo slikarsko, kiparsko in filmsko animirano izkušnjo. Ker so tovrstni koraki in ustvarjalni poskusi še na začetku svojih poti, morda prav zato pred nami še bolj zaživijo specifične značilnosti posameznih medijev. Na ta način razstava nima le estetske funkcije, temveč je njen pomen tudi didaktičen – ne le v smislu, da so delavnice potekale pod mentorstvom strokovnjakov s posameznih področij. Za izhodišče našega sprehoda po razstavi si lahko postavimo vprašanje, kaj nam razstava pripoveduje, o čem nas uči in kako nas zapelje, kot se za umetnost spodobi. "

Župan Občine Mokronog-Trebelno se ni mogel udeležiti otvoritve, zato je poslal pozdravni nagovor, ki so ga organizatorji na razstavi tudi prebrali. V programu je sodeloval kvartet saksofonov  Glasbene šole Trebnje pod mentorstvom Davida Kocijana, prireditev pa je povezovala kustosinja Andrejka Nose Vabič. Županu Alojziju Kastelicu je bila naložena prijetna dolžnost, da je poleg pozdrava tudi razglasil odprtje razstave, ki bo na ogled še do nedelje 19. februarja 2012, od ponedeljka do petka med 16. in 19. uro, ob sobotah in nedeljah od 8. do 11. in od 14. do 18. ure.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mokronog-Trebelno!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!