Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 14.11.2018

pretežno oblačno
Danes bo na Primorskem in v gorah precej jasno, na Primorskem bo pihala šibka burja. V notranjosti Slovenije bo sprva pretežno oblačno, čez dan pa se bo ponekod jasnilo. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 15, na Primorskem do 19 °C.
9°C | 15°C
četrtek, 15.11.2018
4°C | 12°C
petek, 16.11.2018
3°C | 9°C
sobota, 17.11.2018
1°C | 6°C
nedelja, 18.11.2018
-1°C | 7°C
Opozorila
Sreda, 14.11.2018 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
15°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Okrito o demenci


KULTURA, ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
08.03.2017      10:06
A A

Okrito o demenci


Prvi četrtek v marcu smo se v mokronoški knjižnici pogovarjali o demenci. Gospa Ana Cajnko, soc. del. spec., ki je tudi profesorica likovne umetnosti, nam je predstavila najpomembnejša dejstva, s katerimi se srečamo ob pojavu demence.


Deli:

Predavateljica je predstavila tudi društvo RESje, v okviru katerega izvajajo dejavnosti, usmerjene k zbiranju, organiziranju in usposabljanju prostovoljcev, ki nudijo pomoč tako osebam z demenco kot tudi njihovim svojcem. Izpostavila je predvsem pomembnost pridobljenih znanj s področja prepoznavanja demence, saj le tako lahko sprejmemo, razumemo in pomagamo osebam z demenco. Tako je eden izmed glavnih ciljev društva RESje z ozaveščanjem in izobraževanjem izboljšati življenje ljudi z demenco in njihovih svojcev. Demenca je skupek sindromov, ki jih povzročajo zelo različne bolezni. Najpogostejši povzročitelj demence je Alzheimerjeva bolezen, za katero vse pogosteje zbolijo tudi mladi ljudje. Nekaj vrst demence je popolnoma ozdravljivih, če pravočasno začnemo z zdravljenjem bolezni, ki demenco povzročajo. Zato je še kako pomembno, da s čakanjem, zatajevanjem in skrivanjem težav ne zapravljamo dragocenega časa za uspešno zdravljenje, nas je še opozorila predavateljica.

Irena Palčar

Knjižnica Pavla Golie Trebnje
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Krajevna knjižnica Mokronog? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Krajevna knjižnica Mokronog
Krajevna knjižnica Mokronog
KIDRIČEVA ULICA 2
Tel:

Bodite prvi pri oddaji mnenja.