Logo MojaObčina.si
DANES
26°C
17°C
JUTRI
18°C
16°C
Oceni objavo

Okrito o demenci

Prvi četrtek v marcu smo se v mokronoški knjižnici pogovarjali o demenci. Gospa Ana Cajnko, soc. del. spec., ki je tudi profesorica likovne umetnosti, nam je predstavila najpomembnejša dejstva, s katerimi se srečamo ob pojavu demence.
Predavateljica je predstavila tudi društvo RESje, v okviru katerega izvajajo dejavnosti, usmerjene k zbiranju, organiziranju in usposabljanju prostovoljcev, ki nudijo pomoč tako osebam z demenco kot tudi njihovim svojcem. Izpostavila je predvsem pomembnost pridobljenih znanj s področja prepoznavanja demence, saj le tako lahko sprejmemo, razumemo in pomagamo osebam z demenco. Tako je eden izmed glavnih ciljev društva RESje z ozaveščanjem in izobraževanjem izboljšati življenje ljudi z demenco in njihovih svojcev. Demenca je skupek sindromov, ki jih povzročajo zelo različne bolezni. Najpogostejši povzročitelj demence je Alzheimerjeva bolezen, za katero vse pogosteje zbolijo tudi mladi ljudje. Nekaj vrst demence je popolnoma ozdravljivih, če pravočasno začnemo z zdravljenjem bolezni, ki demenco povzročajo. Zato je še kako pomembno, da s čakanjem, zatajevanjem in skrivanjem težav ne zapravljamo dragocenega časa za uspešno zdravljenje, nas je še opozorila predavateljica.


Irena Palčar

Knjižnica Pavla Golie Trebnje

Oglejte si tudi