Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, marsikje bo po nižinah nastala megla. Tudi ob morju bo lahko megleno, proti jutru se bo zgostila nizka oblačnost, ki se bo razširila tudi proti Notranjski. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 12 stopinj C.
8°C | 24°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 23°C
petek, 20.10.2017
7°C | 23°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 21°C
nedelja, 22.10.2017
9°C | 20°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
24°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Gostovanje v muzeju na prostem


KULTURA

| |
06.10.2011      13:45
A A

Gostovanje v muzeju na prostemDeli:

V koprodukciji mokronoške lutkarske skupine Mokre tačke in ženskega pevskega zbora Zimzelen z Mirne, ki je premiero doživela lani na mokronoškem odru, je 23. septembra gostovala v prelepem naravnem okolju muzeja na prostem v Pleterjah. Ekološka vsebina predstave zelo preprosto in v obraz pove, da je pohlep tista pogubna bolezen človeštva, ki ga rine na rob propada. Močno moralno sporočilo, ki ga ob koncu predstave kot očitek izreče škrat Mokronožec, je gledalce kar nekaj časa držalo v premisleku. Seveda so potem z bogatim aplavzom nagradili izvajalce, gostitelj, Simon Udvanc, direktor skansna oz. muzeja na prostem v Pleterjah, pa je vse povabil na klepet ob cvičku.

 

S predstavo so bili zadovoljni tudi izvajalci, saj je v naravnem okolju, ob potočku, sredi idile s slamo pokritih hišk in v soju bakel še bolj prepričljivo oživela. Žabice so skakljale po pravi travi, kačji pastir je prinašal vesti s pravega potoka, škrat Čakec pa se je sploh počutil kot na domačih Loščah pri Mokronogu.

 

Predstavo je zasnoval Stane Peček, pomoč pri režiji mu je nudila Polonca Bartolj, glavne lutke so animirale Breda Kranjc(skokica), Andreja Oštir (dolgokrak), Polona Kralj Zupančič (kačji pastir),  Rozi Drnovšek (kačja kraljica), Brigita Borak (strup), Danuška Žnidaršič (zemlja) in Polonca Bartolj (Mokronožec Čakec), Marija Krištof je poosebljala Kapital, Mateja Proje tovarnarja, Barica Kraljevski je bila žabja učiteljica, ves pevski zbor pa je nastopal v vlogi žab. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mokronog-Trebelno!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!