Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 18.11.2017

delno oblačno
V notranjosti Slovenije bo oblačno. Občasno bo rosilo ali rahlo deževalo, nad okoli 700 m nad morjem pa rahlo snežilo. Ponoči se bodo rahle padavine umikale proti jugu, od severozahoda se bo pričelo jasniti. Na Primorskem bo delno jasno, pihala bo šibka do zmerna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 5, v alpskih dolinah do -3, ob morju okoli 8 °C..
4°C | 8°C
nedelja, 19.11.2017
0°C | 10°C
ponedeljek, 20.11.2017
-2°C | 11°C
torek, 21.11.2017
2°C | 11°C
sreda, 22.11.2017
6°C | 16°C
Opozorila
Petek, 17.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
8°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Optično omrežje v vaš dom


GOSPODARSTVO, OBČINSKE

| |
28.11.2012      14:46
A A

Optično omrežje v vaš domV občino Mokronog-Trebelno prihaja optično omrežje.
V občino Mokronog-Trebelno prihaja optično omrežje.
Deli:

Iz Občine Mokronog-Trebelno sporočajo, da je izgradnja hrbteničnega omrežja v občini Mokronog-Trebelno je končana, izvedena so montažna dela in postavljena in opremljena je tudi funkcijska lokacija. V mesecu oktobru pa je izvajalec GVO pričel z izgradnjo hišnih priključkov. Gradnja optičnega omrežja se je sicer pričelo julija 2011. Omrožje bo naročnikom omogočilo dostop do sodobnih telekomunikacijskih rešitev, večjih hitrosti interneta, IP telefonije in IP televizije.

Hišni priključki se gradijo povsod tam, kjer so ali tekom gradnje še bodo gospodinjstva za to izrazila interes, kar storijo s podpisom Pogodbe o izgradnji priključka na odprto širokopasovno omrežje, ki jo sklenejo s podjetjem GVO.

Vpogled na izgrajeno hrbtenično omrežje je občanom na voljo preko občinske spletne strani v aplikaciji PISO (http://www.geoprostor.net/PisoPortal), kjer je mogoče natančno gospodinjstva na območju izvedbe projekta.

V občini imamo 602 gospodinjstva (bele lise), ki bodo imela možnost PREDNOSTNE priključitve v prvi fazi, to je takoj po končani izgradnji. Ta gospodinjstva so v aplikaciji označena z rdečini kvadratki.

Cena izgradnje hišnega priključka je za vsa gospodinjstva enaka in bo znašala 192,00 € z DDV-jem.

Pred pričetkom gradnje se bo pri zainteresiranih občanih oglasil predstavnik izvajalca podjetja GVO, s katerim se bodo občani operativno dogovorili o poteku izgradnje hišnega priključka. Soglasja za prekope sosednjih zemljišč zagotovi naročnik sam.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mokronog-Trebelno!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!