Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.06.2017

oblačno
Popoldne bo sončno z nekaj spremenljive oblačnosti. Nastale bodo krajevne nevihte. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 34 stopinj C.
19°C | 30°C
torek, 26.06.2017
18°C | 30°C
sreda, 27.06.2017
18°C | 32°C
četrtek, 28.06.2017
18°C | 33°C
Opozorila
Sobota, 24.6.2017 ob 15h
V popoldanskem in večernem času so možne močnejše nevihte s sunki vetra in nalivi, ni izključen pojav toče.
19°C
30°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Andreja Kernc je osvojila še tretje zlato ......


OSNOVNA ŠOLA

| |
22.05.2012      16:27
A A

Andreja Kernc je osvojila še tretje zlato prznanjeDeli:

V ponedeljek, 21. 5. 2012, se je v Murski Soboti odvijalo 46. srečanje mladih raziskovalcev Slovenije. Na srečanje so se uvrstili najboljši mladi raziskovalci z regijskih tekmovanj po vsej Sloveniji. Le ti so se nato uvrstili v 1. krog izbora na državnem nivoju, le najboljši na posameznih področjih (razpisanih je 20 različnih področij) pa so se uvrstili v drugi krog državnega tekmovanja, in se potegovali za srebrna in zlata priznanja. Za ta priznanja se je potegovalo preko 430 različnih nalog. Prepričljiv preboj v zadnji krog je uspel tudi Andreji Kernc, učenki OŠ Mokronog, ki je pod mentorstvom profesorja fizike in tehnike, Tomaža Kušarja ter zunanjega somentorja pravtako, profesorja fizike in tehnike, Davida Rihtaršiča, izdelala raziskovalno nalogo s področja robotike, elektrotehnike in elektronike z naslovom Roboti kot mravlje. Z osvojenim zlatim priznanjem je še enkrat dokazala svoje odlično znanje robotike.  

Njena naloga pa je bila (izven tekmovanja) ocenjena tudi za izredno nalogo, s čimer pa si je Andreja poleg zlatega priznanja prislužila udeležbo na svetovnem (evropskem) srečanju maldih raziskovalcev, ki bo potekalo od 2. do 7. 7. 2012 v Tuli, v Rusiji. Torej, svojo nalogo bo v angleškem jeziku lahko predstavila tudi svojim vrstnikom iz evrope. To srečanje ni tekmovalnega značaja in je pravzaprav nagrada za najboljše mlade raziskovalce, kjer si lahko izmenjajo izkušnje in se spoznajo.

Čestitke!
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mokronog-Trebelno!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.