Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 22.11.2017

delno oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno, proti jutru pa se bo na severu in vzhodu delno razjasnilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah severne Slovenije od -3 do 0.
-2°C | 10°C
četrtek, 23.11.2017
-1°C | 10°C
petek, 24.11.2017
-3°C | 11°C
sobota, 25.11.2017
1°C | 12°C
Opozorila
Torek, 21.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
10°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Sprehodite se po čudovitem Pohorju


TURIZEM

| |
01.10.2014      14:15
1
A A

Sprehodite se po čudovitem Pohorju


Zdaj ko je padla poletna vročina, je postal idealni čas za izlete v naravo, sprehode in kolesarjenje. Ker ste svoje lokalne poti verjetno že več kot siti, smo vam pripravili seznam najlepših kolesarskih in pohodniških poti v občini Mislinja.


Deli:

Glede na izjemne naravne danosti, bogato kulturno in naravno dediščino postaja turizem vse pomembnejša gospodarska panoga občine Mislinja.

 

Če ste nagnjeni h kolesarjenju, boste po pobočjih Pohorja kot po Završah in Paškem Kozjaku našli mnogo lažjih in zahtevnejših kolesarskih poti, tako gozdnih cest kot planinskih poti, ki jih lahko uporabljajo kolesarji. Poti vodijo skozi smrekove ali borove gozdove, po pohorskih grapah, na jase s čudovitim razgledom in z veliko naravnimi lepotami ter na razgledne vrhove. Posebej zanimiva je čudovita dolinska kolesarsko pot, ki je namenjena tudi sprehajalcem in tekačem, v ugodnih snežnih razmerah pa se spremeni v smučarsko tekaško pot.

 

Če vam je veriga na kolesu že rahlo zarjavela in si še vseeno želite ogledati naravne lepote Pohorja, se lahko sprehodite z vsem dobro znane turistično obarvane Rogle, kot tudi z Mislinje čez Tolsti vrh proti biseru narave, k Lovrenškim jezerom. Tam boste med nizkim borovjem odkrivali skrivnostna jezerca z lokvanji ter edinstveno floro in favno, ki je obširno opisana na informativnih tablah. Pot lahko nadaljujete po markacijah na čudovite jase in si privoščite blagodejen počitek ob opazovanju razgledov, trav, ptičev in drugih živali.

 

Pohod lahko začnete tudi po čudovitih travnih preprogah Slovenske planinske poti vse do Ribniškega jezera. Poleg čudovitih razgledov boste poleti uživali v zobanju borovnic in brusnic, v jeseni pa v čudovitih barvah travnikov in v nabiranju gob.

 

Sprehodite se lahko tudi po razglednem grebenu od Kop do najvišjega vrha Pohorja, Črnega vrha. Nanj vodijo planinske poti iz Mislinjske doline, z Grmovškovega doma in z Ribniške koče, ter seveda Slovenska planinska pot, tako iz Slovenj Gradca do Maribora ali obratno. Razgled je odprt proti jugu in zahodu v Mislinjsko dolino ter proti Uršlji gori in Peci.

 

Če vam vzponi hribov ne dišijo preveč, pa se lahko sprehodite tudi po ravnini. Pred upravno stavbo gozdarstva v Mislinji boste na posesti Žige Zoisa našli baročni dvorec, kjer se nahaja tudi velik vrt in Zoisov park. V njem boste našli veličastna drevesa, danes stara okoli 250 let, ki sodijo med najdebelejša v Sloveniji.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mislinja!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 1 komentarjev
Mirko Tovšak
Mirko Tovšak Se strinjam1 Se ne strinjam0
Zares lepo napisana predstavitev lepot Pohorja in čudovite fotografije s Pohorja. Še več takšnih predstavitev bi potrebovali na poti razvoja turizma na našem območju.

03.10.2014 ob 7:55:59 Odgovor Prekliči
1 komentarjev
Stran