V torek, 11.07.2019, smo se zapeljali mimo Velenja, Mozirja, Luč in Podvolovjeka na predel, imenovan Na kalu. Tu smo izstopili in pot nadaljevali po gozdni cesti proti Lepenatki.
Nekaj časa smo hodili po gozdni cesti, potem pa smo zavili na gozdno stezo, po kateri smo se nekaj časa spuščali. IS steze smo ponovno prišli na gozdno cesto, ki se je strmo vzpenjala, čez nekaj čas pa smo nadaljevali po strmi gozdni poti.
Steza je bila ozka, polna korenin, zato smo morali biti zelo previdni. Napor se nam je poplačal, ko smo prispeli iz gozda in smo zagledali vrh Lepenatke polne rož.
Sprehodili smo se po pašniku in kmalu prispeli na vrh, kjer smo se ustavili za nekaj minut da neredili neka j posnetkov in skupinsko fotografijo. Z vrha Lepenatke smo se spustili do bivaka na Kalu. Tu smo se okrepčali in si nabrali novih moči.
Pri bivaku smo se razdelili. Ena skupina je krenila še na vrh Rogatca. Manjša skupina pa je še posedela in se potem odpravila proti dolini. Med potjo smo se ustavili pri cerkvici sv. Lenarta.
Druga skupina planincev je tudi srečno prispela na vrh. Njihov trud je bil poplačan, saj se je megla na vrhu razkadila in so lahko uživali v razgledih.
Na koncu smo se vsi vkrcali v kombi in se srečno pripeljali domov.
Vodnika: Peter Zupanc in Viktor Kralj
Soorganizator: Silva Sonjak




