Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo sončno z nekaj spremenljive oblačnosti. Nastale bodo krajevne nevihte. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 34 stopinj C.
17°C | 30°C
nedelja, 25.06.2017
17°C | 25°C
ponedeljek, 26.06.2017
14°C | 29°C
torek, 27.06.2017
14°C | 29°C
sreda, 28.06.2017
16°C | 30°C
Opozorila
Sobota, 24.6.2017 ob 13h
V večjem delu Slovenije bo danes toplotna obremenitev še visoka.
17°C
30°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo Kmetijstvo

11. strokovna razstava sadja v oktobru 2015 ......


KRONIKA, DRUŠTVA, KMETIJSTVO

| |
29.10.2015      7:57
A A

11. strokovna razstava sadja v oktobru 2015 blestela po kakovosti in obarvanosti plodovslovesno odprtje razstave
slovesno odprtje razstave
Deli:

Enajsta strokovna razstava sadja je potekala od 15. do 18. oktobra 2015 v dvorani Poslovnega centra Lopan v Mislinji. Predstavljeno je bilo 110 sort jabolk in hrušk ter 10 alternativnih  sort sadja in  8 nedoločenih sort jabolk in hrušk.

 

Na razstavi so sodelovali Sadjarsko društvo Mislinjske Doline Lesnika, čebelarsko društvo Slovenj Gradec-Mislinja, Čebelarski krožek osnovne šole Mislinja, Društvo za za zdravje srca in ožilja Slovenije podružnica za Koroško, Kmetija Postavk iz Podgorja, kmetiji Pečenik in  Spodnji Barl iz Razborce, ekološka kmetija Pšaker. Program v okviru  odprtja razstave je vodila Andreja Martinc. Poleg sodelujočih so spregovorili  tudi gostje župan občine Mislinja Bojan Borovnik, direktor Kmetijskega Zavoda Celje Stanko Jamnik, sadjar in zbiratelj starih sort sadja Konrad Brunšek. Strokovno je razstavljene sorte sadja predstavil Stanislav Koprivnikar.  S pesmima Moja Mislinjska dolina in Prav lepo je res na deželi so prisotne razveselile Bršljanke.

Ob razstavi je potekal tudi likovni natečaj na temo živali v sadovnjaku. Nagrado je prijelo 10 učencev osnovne šole in 5 otrok iz vrtca. Nagrade sta ob priliki odprtja razstave podelili predsednica komisije  Edit Sekavčnik in ravnateljica osnovne šole Natalija Aber Jordan.

Ocenjujemo, da v Mislinjski dolini še najdemo do 120 sort jabolk in do 50 sort hrušk. V literaturi pa zasledimo, da je v letih od 1800 do  1870 drevesnica  duhovnika Pirjevca iz Kamnika imela okrog 700 različnih sort jabolk in hrušk.

Obisk razstave je dokaz, da nam ni vseeno za našo naravno  dediščino in daje naša dolžnost, da ohranimo to kar smo podedovali.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mislinja!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.