Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 23.05.2018

oblačno
Zvečer in ponoči se bo delno razjasnilo. Po nižinah bo nastala megla ali nizka oblačnost. Zjutraj bo oblačnost od juga pričela naraščati. Najnižje jutranje temperature bodo od 8 do 13, ob morju okoli 15 °C.
13°C | 23°C
četrtek, 22.05.2018
12°C | 24°C
petek, 24.05.2018
14°C | 24°C
sobota, 25.05.2018
15°C | 24°C
nedelja, 26.05.2018
14°C | 27°C
Opozorila
Torek, 22.5.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
23°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Prvo državno ocenjevanje in razstava ......


DOGODKI, DRUŠTVA

| |
29.01.2017      21:10
A A

Prvo državno ocenjevanje in razstava štrukljev iz vlečenega testa v Mirni PečiFoto: Franci Ramovš
Foto: Franci Ramovš
Deli:

Ta vikend je v Mirni Peči potekalo nadvse zanimivo državno tekmovanje za najboljše štruklje iz vlečenega testa v organizaciji mirnopeškega Društva podeželskih žena in sodelovanju z Zvezo kmetic Slovenije.  Tako so  že v soboto v tamkajšnji stari osnovni šoli zbirali vzorce štrukljev, ki jih je strokovna komisija tudi ocenila, v nedeljo pa je sledila razstava le teh in podelitev priznanj. 
Članice strokovne komisije, ki so certificirane za ocenjevanje na državni ravni, so bile Anica Pajer, predsednica Zveze kmetic Slovenije Irena Ule in predsednica komisije Betka Verščaj. Ocenile so 37 vzorcev, ki so bili iz različnih koncev Slovenije.  Strokovna ocenjevalna komisija in organizatorice so bile  izredno zadovoljne nad odzivom in kvaliteto prinesenih štrukljev.
Posebnost in zanimivost je tudi dejstvo, da so podelili  zlata in srebrna priznanja in da  slabših mest po doseženih točkah sploh ni bilo.  Največ točk (30)  je dosegla MILKA KASTELIC iz domačega društva. Na podelitvi so v spremljajočem kulturnem programu nastopili domači kulturniki: odlična pevska skupina DPŽ Čebelice, zadoneli so žametni glasovi Moškega pevskega zbora Rožmarin in razigrani ritmi mlajših članov društva mirnopeških harmonikarjev. 
Zbrane so med drugimi pozdravili tudi državna sekretarka Ministrstva za kmetijstvo Tanja Strniša in domači župan Andrej Kastelic, pa tudi kmetica leta 2016 Jelka Krivec, ki je s sosedo, soimenjakinjo Jelko tudi zaigrala v krajšem skeču na temo štrukljev in tako še enkrat dokazala, da se ne ustraši nobenega izziva.
Obiskovalci so štruklje lahko tudi poskusili, podeželske žene so pripravile še pecivo, obložene kruhke in pijačo.

V Društvu podeželskih žena Mirna Peč ob izpeljavi  prvega državnega ocenjevanja štrukljev iz vlečenega testa izražajo zadovoljstvo, velja pa že povabilo na drugo prihodnje leto.  
 0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI DRUŠTVO PODEŽELSKIH ŽENA MIRNA PEČ? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!