Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.07.2017

pretežno jasno
Ponoči bo zmerno oblačno, zjutraj pa se bo od zahoda jasnilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 12 do 18 stopinj C.
15°C | 31°C
sobota, 29.07.2017
16°C | 31°C
nedelja, 30.07.2017
18°C | 32°C
ponedeljek, 31.07.2017
18°C | 34°C
torek, 01.08.2017
19°C | 36°C
Opozorila
Četrtek, 27.7.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
31°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Obdarovanje otrok v Vili Artemida


PROSTOVOLJSTVO

| |
18.12.2015      11:54
A A

Obdarovanje otrok v Vili ArtemidaDeli:

V zavodu Villa Artemida smo v petek priredili zaključek zbiralne akcije in obdarovanje otrok. Namen in cilj zbiralne akcije v novembru je bil zbrati čim več predmetov za ljudi in otroke iz socialno šibkejših družin. Zbrali smo preko 500 predmetov, največ oblek in igrač, sledile so jim šolske potrebščine ter sladkarije. 

Obiskovalci so si ogledali  hlev, kjer so imeli možnost stika s konji, ki so imeli  na ušesih »jelenčkove« kape, kar je otroke še dodatno razveselilo. Sledilo je jahanje konj v maneži. Zatem smo starše in otroke povabili k mizam, kjer je vsakdo lahko v vnaprej pripravljene velike vreče nabral karkoli in kolikor si je zaželel. Otroci so se zapodili v razstavljene igrače, medtem ko so starši pregledovali zbrane obleke. Prireditelji smo za obiskovalce pripravili topel čaj in  prigrizke, otroci pa so imeli in tudi možnost igre na igralih.

Zaključka zbiralne akcije so se udeležile predvsem družine iz občine Mirna Peč. S številom udeleženih smo več kot zadovoljni in presrečni, da nam je izpeljava prve tovrstne akcije uspela. Zahvaljujemo se občini Mirna Peč za podporo in sodelovanje, zlasti  Nataši Rupnik in Miri Barbo ter vsem aktivistom območnega združenja RK. Hvala tudi zaposlenim in obiskovalcem OŠ T. Pavčka, ki so se pridružili zbiralni akciji, organizirali zbiranje predmetov in jih tudi  darovali. Zahvala velja tudi Marku Tramtetu iz Globodola, ki redno in vestno pomaga pri večini opravil v zavodu in je bil na dan prireditve tudi edini  prisotni prostovoljec.

Izjemna zahvala pa gre vsem, ki ste nesebično darovali rabljene in prav tako nove predmete.

 

V zavodu je od zbranih predmetov ostalo še nekaj zelo uporabnih oblačil, predvsem za novorojenčke, dojenčke in mlajše pa tudi starejše otroke, zato pozivam vse, ki bi tovrstna oblačila potrebovali, naj se obrnejo na Uršo Rangus 041 942 396 ali rangus.ursa@gmail.com ter se dogovorijo za termin, ko lahko na sedežu zavoda oblačila tudi prevzamejo. Prav tako je ostalo še nekaj mehkih in trdih igrač, ki bodo tako kot oblačila, na voljo za prevzem do konca letošnjega leta. Z januarjem pa bomo v zavodu preostale predmete darovali RK ali Karitasu.

 

V zavodu Villa Artemida  bomo 30. 12. 2015 med 15.30 in 17. uro s konji obiskali še RK Novo mesto in tam za otroke priredili delavnice. Prvi večji projekt v  letu 2016 pa načrtujemo v času pusta, ko bomo, predvidoma,  na pustni torek s Piko nogavičko, njenim konjem, opico in gusarjem obiskali zainteresirane vrtce na Dolenjskem.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Glasilo Občine Mirna Peč? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!