Logo MojaObčina.si

Mirna Peč

DANES
12°C
4°C
JUTRI
10°C
-2°C
2815

EVIDENTIRANJE ŠKODE PO POTRESU 29. DECEMBRA 2020

Dne 29.12.2020 je na območju Petrinje nastali potres v sosednji Hrvaški povzročil veliko škode. Izpostava Uprave RS za zaščito in reševanje je 06.01.2021 občine na Dolenskem in v Beli Krajini pozvala k posredovanju osnovnega poročila o morebitni škodi na objektih. Skladno priporočilu uprave, je Občina Mirna Peč pozornost posvetila javnim objektom (šola, vrtec, muzej, druge občinske zgradbe) ter sakralnim objektom, in dne 08.01.2021 upravo obvestila, da potres v sosednji državi ni pustil posledic na javnih objektih v naši občini.

Ker pa so nekatere občine v vzhodnem delu Slovenije določene poškodbe vendarle zabeležile, je Uprava RS za zaščito in reševanje dne 15.01.2021 sprejela sklep o pričetku ocenjevanja škode na stvareh. Skladno temu občane pozivamo, da morebitno škodo na svojih objektih, nastalo kot posledico potresa 29. decembra 2020, evidentirajo in prijavijo po telefonu na št. 07/ 39 36 100 ali na e-naslov obcina.mirnapec@siol.net .

Pri prijavi škode morate nujno navesti lastnika oziroma uporabnika objekta, naslov objekta in telefonsko številko, na kateri ste dosegljivi. Škodo bo ocenila Komisija za oceno škode po naravnih nesrečah. Zaradi izredno kratkega roka za posredovanje podatkov na Upravo Republike Slovenije za zaščito in reševanje, je rok prijave škode do ponedeljka, 25.1.2021. Občane, ki nameravajo škodo po potresu prijaviti, pozivamo, da prijavljajo le škodo, ki je dejansko nastala po potresu in ne poškodb, ki niso posledica potresa.

Občinska uprava

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi