Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 27.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Nastajale bodo krajevne padavine, deloma kot plohe, na zahodu tudi nevihte. Zapihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo 26 do 30, na vzhodu do 32 stopinj C.
16°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 31°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 26°C
petek, 30.06.2017
13°C | 29°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 28°C
Opozorila
Torek, 27.6.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
32°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Mirnopeška podeželska mladina donirala 3000 € ......


DOGODKI, DRUŠTVA

| |
20.09.2016      23:09
A A

Mirnopeška podeželska mladina donirala 3000 € za Zalino rehabilitacijoEkipa na državnih igrah Foto: Maja Gazvoda
Ekipa na državnih igrah Foto: Maja Gazvoda
Deli:
V Mirni Peči je bilo od 17. do 19. junija pestro, zanimivo in dobrodelno. V sklopu občinskega praznika se je odvilo kar nekaj športnih, kulturnih in družabnih prireditev. Pri organizaciji in izvedbi so pomagala domača društva. Člani Društva podeželske mladine Mirna Peč smo v času občinskega praznika  skrbeli  za pijačo obiskovalcev. Ob pokritju stroškov organizacije dogodkov s strani občine Mirna Peč smo zaslužek od prodaje pijač v višini 3000 € namenili rehabilitacijam po operaciji Zale Hrastar.

V nedeljo, 19. junija smo člani pomagali pri pospravljanju in pripravi prizorišča občinskega praznika za nedeljski koncert, nato pa se je šest članska ekipa odpravila še na regijske kmečke igre, ki so potekale na Trebelnem. Poleg košnje in grabljenja se je ekipa preizkusila še v drugih igrah, v katerih je pokazala največ spretnosti, hitrosti in sodelovanja ter se tako uvrstila na državne kmečke igre, ki jih je 9. julija organiziralo Društvo podeželske mladine Slovenske Konjice. V košnji je barve društva zastopal Miha Papež, ki je dosegel peto mesto, v grabljenju pa se je preizkusila Polona Opara in prav tako zasedla peto mesto. V ostalih štirih igrah so sodelovali še Sandra Hutevec, Matic Saje, Blaž Femc in Maja Gazvoda. Skupno smo zasedli šesto mesto med vsemi ekipami.
Člani smo si po aktivnem delu v prvi polovici leta privoščili še tridnevno ohladitev v kampu ob reki Kolpi.
Za naslednje mesece se že pripravljamo  na  na strokovno ekskurzijo, ki bo potekala od Pivke proti Kopru, v soboto 15.10. 2016 novembra pa načrtujemo pohod po Mirni Peči.

V društvu smo precej aktivni na več področjih, zato vabimo nove člane, da se nam pridružijo in se kaj novega naučijo.

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mirna Peč!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!