Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 24.10.2018

delno oblačno
Ponoči bo v zahodni Sloveniji pretežno jasno. Drugod bo delno jasno, na jugu bo več oblačnosti. Na Primorskem bo pihala šibka do zmerna burja, drugod severovzhodnik.
9°C | 21°C
četrtek, 25.10.2018
9°C | 21°C
petek, 26.10.2018
6°C | 19°C
sobota, 27.10.2018
8°C | 20°C
nedelja, 28.10.2018
13°C | 20°C
Opozorila
Ponedeljek, 22.10.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
21°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Ljudske pevke Čebelice prepevale na festivalu ......


KULTURA, DRUŠTVA

| |
15.09.2016      15:58
A A

Ljudske pevke Čebelice prepevale na festivalu v OhriduDeli:

Konec junija so se Čebelice na povabilo pevskih prijateljev udeležile festivala Slovenija na Ohridu, ki je plod slovensko-makedonskega kulturnega sodelovanja.  Organizator se je letos prvič odločil, da v okviru znamenitega Ohridskega festivala organizira štiridnevni festival z naslovom: Slovenija na Ohridu.  Prijateljskega makedonskega gostoljubja nas je bilo deležnih sedemnajst slovenskih skupin: ljudski pevci, pevski zbori, folklorne skupine, pihalni orkestri in godbe, mažorete, kulinarične skupine… 

Starodavno mesto Ohrid, nekdanja prestolnica Samuelovega cesarstva, ki je danes kot dragocena zakladnica kulture in umetnosti skupaj z jezerom umeščena pod zaščito Unesca, je štiri dni dihala po slovensko.  Spoznali smo del te kulturne zakladnice, se popeljali z ladjo na Sv. Naum, okopali v jezeru in seveda Makedoncem in turistom temeljito predstavili našo kulturo. Čebelice smo pele skupaj s starimi prijatelji : Pevkami skupine Klasek iz Izlak, pevci Fantje z vasi iz Škocjana in Veselimi Ribnčankami, članice Društva podeželskih žena pa so poskrbele za predstavitev slovenske kulinarike. Navdušenje je bilo očitno.

Lepo smo se imeli. Naj govorijo fotografije!

Konec maja smo v Beli Cerkvi zapele na Območnem srečanju ljudskih pevcev in godcev Dolenjske. Odlična ocena strokovne komisije nas je uvrstila na Regijsko srečanje ljudskih pevcev in godcev, ki bo 7.10.2016 v Boštanju. Nastopile bomo v družbi najboljših skupin iz območnih srečanj Dolenjske, Posavja in Bele krajine. Vesele bomo, če nas pridete spodbujat!

2 (1 glas)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mirna Peč!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!