Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo precej jasno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 8, na Primorskem okoli 10 stopinj C.
4°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
5°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
7°C | 16°C
ponedeljek, 23.10.2017
4°C | 12°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

40. JKA GASSHUKU – BUDIMPEŠTA 2014


ŠPORT

| |
25.07.2014      12:57
A A

40. JKA GASSHUKU – BUDIMPEŠTA 2014


V času od 16. do 19. julija 2014 je v Budimpešti na Madžarskem potekal 40. JKA Gasshuku, katerega je organizirala JKA Madžarske. Treninge sta vodila mojstra Seizo Izumiya, 7. DAN (JKA HQ Tokyo) in Kazuhiro Sawada, 7. DAN (JKA Belgija). Na Gasshuku je sodelovalo preko 300 karatek iz Madžarske, Nemčije, Belgije, Danske, Litve, Rusije, Francije, Bolgarije, Srbije, Češke, Italije, Kenije, Japonske in Slovenije. JKA Slovenijo je zastopalo 17 članov zveze iz Celja, Prevalj, Mežice, Divače, Sežane, Nove Gorice in Poljan. Iz Karate kluba Mežica sta se dogodka udeležila Florjan Reiter in Ivan Mravljak.


Deli:

V sedmih treningih (skupaj 11 ur vadbe) sta mojstra poglobljeno predstavila osnovne stave, uporabo bokov, držo telesa in način gibanja. Skozi osnovne elemente sta prehajala na uporabo le teh v kihonu, kati in kumiteju. Mojster Izumiya je razložil tudi vse tri principe obrambe (go no sen, sen no sen in tai no sen). Vadeči so imeli možnost vadit tokui kato po lastni izbiri (Bassai dai, Jion, Enpi, Kanku dai, Hangentsu, Sochin, Nijushiho in Chinte).

V petek 18. julija so potekali tudi izpiti za DAN stopnje na katerih sta bila uspešna Matic Proj (2. DAN) in Jurij Šubic (5. DAN) iz Karate kluba Ronin.

V soboto 19. julija pa je v popoldanskih urah potekal tradicionalni Shotokan pokal, na katerem so blesteli slovenski tekmovalci.

Ekipa JKA Slovenija 1 (Reiter Florjan, Milovanovič Goran, Planinšek Jaka) je zmagala v kumiteju ekipno, potem ko je premagala ekipe Garyokakudoja iz Madžarske, JKA Češke in JKA Madžarske. Ekipa JKA Slovenija 2 (Čadež, Mahnič, Proj) pa je v prvem krogu z 2:1 izgubila proti ekipi JKA Madžarske. Zmago je prispeval Aleš Čadež.

Katarina Cesar je pri članicah osvojila 3. mesto v kumiteju.

V katah pri članicah je Nika Frank osvojila 5. mesto, Eva Horvat, 6. mesto in Katrin Češčut, 7. mesto. Matija Horvat pa je pri članih kata osvojil 5. mesto.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Karate klub Mežica? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!