Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Popoldne bo oblačno, padavine se bodo razširile nad vso državo. Predvsem v južni Sloveniji bodo tudi nevihte s krajevnimi nalivi. Zapihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, na Primorskem zmerna do močna burja. Meja sneženja se bo proti večeru spustila do nadmorske višine okoli 1200 m, v noči na ponedeljek pa lahko ponekod tudi pod 1000 m. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 14, na Primorskem do 18 stopinj C.
7°C | 14°C
ponedeljek, 23.10.2017
5°C | 12°C
torek, 24.10.2017
4°C | 14°C
sreda, 25.10.2017
2°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
2°C | 19°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 11h
Danes popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
7°C
14°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

24. zimski Matjažev pohod na Peco uspel nad ......


ŠPORT

| |
14.02.2012      22:04
A A

24. zimski Matjažev pohod na Peco uspel nad pričakovanjiPrvi pohodniki 24. zimskega Matjaževega pohoda pred domom na Peci
Prvi pohodniki 24. zimskega Matjaževega pohoda pred domom na Peci
Deli:

Kljub neugodnim vremenskim razmeram, ki sta jih zaznamovala sneg in veter, se je na dan pohoda do Doma na Peci povzpelo več kot 300 pohodnikov. Prišli so iz vseh koncev Slovenije. Pohoda se je udeležilo tudi nekaj Avstrijskih, Hrvaških in Madžarskih planincev. Na vrh se je, poleg gorskih reševalcev, povzpela le peščica najbolj pogumnih. Po oceni GRS in policije so bili vsi pohodniki dobro opremljeni. Tudi pripravljenost udeležencev je bila ustrezna, zato nevšečnosti ni bilo.

 

Skupine pohodnikov so na kočo prihajale v enakomernih intervalih, zato je bilo v njej vseskozi dovolj prostora za vse. Za odlično hrano in pijačo je poskrbel oskrbnik Roman Abraham z ekipo.

 

Za izdajo potrdil o opravljenem pohodu in izdajo spominskih značk, je tako kot vsako leto skrbel Jože Oprešnik.

 

Posebna zahvala za uspel in varen pohod velja gorskim reševalcem in policistom. Pohvaliti je potrebno tudi občini Mežica in Črna na Koroškem za dobro pluženje cest Mežica – Štenge in Podpeca-Štenge-Karavla-Mihev-Podpeca
Povezave:www.pdmezica.si
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Planinsko društvo Mežica? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Planinsko društvo Mežica
Planinsko društvo Mežica
Trg 4. aprila 4
Tel:(02) 823 53 78

Bodite prvi pri oddaji mnenja.