Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj bo na Primorskem in deloma Notranjskem zmerno do pretežno oblačno, proti vzhodu pa bo vse več jasnine, predvsem v Prekmurju je še možna jutranja megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 13, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 4 stopinje C.
4°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
7°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 12°C
torek, 24.10.2017
4°C | 15°C
sreda, 25.10.2017
5°C | 13°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
20°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Brezplačne delavnice za učenje veščin ......


ŠOLSTVO

| |
25.09.2012      10:09
A A

Brezplačne delavnice za učenje veščin računalništvaDeli:

Simbioz@ bo letos povezala Slovenijo med 15. in 19. oktobrom

 

Največji vseslovenski prostovoljski projekt Simbioz@ bo tudi letos gradil most med generacijami. Brezplačne delavnice za učenje veščin računalništva in mobilne telefonije za starejše bodo v okviru različnih modulov potekale od 15. do 19. oktobra. Na delavnicah bomo odkrivali osnove računalništva in raziskovali, kaj računalnik je in kako napisati besedilo, pokukali bomo v svet interneta ter brskali po spletu, seznanili se bomo z elektronsko pošto in ustvarili elektronski naslov, skočili bomo v svet socialnih omrežij in se pobliže spoznali z omrežjem Facebook ter si pogledali, kako deluje mobilna telefonija.

 

Projekt, ki je prejel nagrado Evropskega parlamenta Državljan Evrope, je lani poskrbel za kar 96% zadovoljnih udeležencev in 93% samozavestnih uporabnikov računalnika. Tudi letos bodo mladi v duhu prostovoljstva delili svoje znanje in starejše popeljali v svet računalnika, interneta ter mobilne telefonije.

 

Trudi Černoša, udeleženka lanskoletnih delavnic, opisuje izkušnjo kot izredno pozitivno. »Naučila sem se rokovati z elektronsko pošto, ki sem jo tudi čez celo leto pridno uporabljala. Uporabljati znam brskalnik Google, poiskati slike.« Na letošnjih delavnicah v okviru projekta Simbioz@ se veseli predvsem nadgradnje znanja z novimi moduli.

Predstavnik lanskoletnih prostovoljcev Žiga Weissbacher pravi, da udeleženci vsak nasvet sprejmejo z odprtimi rokami in so zanj neverjetno hvaležni. »Zelo malo je potrebno, da so veseli in znanje zelo cenijo. To je zagotovo dalo vsakemu prostovoljcu še večji zagon in voljo do dela,« pravi Žiga. Poudarja, da so vsi imeli zelo pozitivne izkušnje in se veselijo letošnjega projekta Simbioz@. Prostovoljci bodo vse potrebno gradivo dobili ob prijavi, potrebujejo le dobro voljo, s katero bodo starejšim na obraze narisali nasmehe.

 

K projektu Simbioz@ lahko pristopi vsak, saj lahko sodelujete kot prostovoljec, udeleženec na delavnicah, član organizacijske ekipe na terenu ali pa se prijavite s Simbioz@ učilnico (lokacijo, kjer razpolagate z najmanj 5 računalniki in kontaktno osebo). Prijave za prostovoljce in udeležence potekajo do 11.10.2012, za Simbioz@ učilnice pa do 21.9.2012.

Prijave so možne preko telefonske številke 040 940 888, spletne strani www.simbioza.eu ter Info točk na Si.mobilovih izpostavah.

Veseli bomo vaše pomoči in aktivnega sodelovanja v vseslovenskem prostovoljskem in medgeneracijskem projektu. Ostanimo v stiku tudi v letu 2012!

 

Več informacij glede delavnic lahko dobite v turistični pisarni Črna na Koroškem. Kontaktna oseba je Natalija Veselinović, tel: 02 870 48 20. Brezplačne delavnice učenja veščin računalništva in mobilne telefonije za starejše bodo v občini Mežica potekale na lokaciji:

 

- Osnovna šola Mežica, Partizanska16, 2392 Mežica.

 

VABLJENI K SODELOVANJU!
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mežica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!