Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 24.11.2017

delno oblačno
Ponoči bo predvsem v zahodnih krajih zmerno do pretežno oblačno, več jasnine pa bo proti vzhodu, kjer bo zjutraj lahko po nekaterih nižinah nekaj megle. Jugozahodnik bo prehodno ponehal. Najnižje jutranje temperature bodo od 0 do okoli 6, v zatišnih legah severne Slovenije okoli -2, ob morju 10°C.
-2°C | 11°C
sobota, 25.11.2017
0°C | 9°C
nedelja, 26.11.2017
3°C | 3°C
ponedeljek, 27.11.2017
-8°C | 1°C
torek, 28.11.2017
-9°C | -0°C
Opozorila
Četrtek, 23.11.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
11°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

OTVORITEV LIKOVNE RAZSTAVE PLAKAT MIRU 2015


OBVESTILA

| |
21.10.2015      11:16
A A

OTVORITEV LIKOVNE RAZSTAVE PLAKAT MIRU 2015Deli:

Lions International je letos že osemindvajsetič razpisal natečaj Plakat miru, letos z naslovom »SHARE PEACE« - Mir povezuje. Namen natečaja je spodbuditi otroke v starosti  od 11 do 13 let k razmišljanju o miru. Svoja razmišljanja otroci z različnimi tehnikami predstavijo kot likovna dela.

Natečaj poteka stopenjsko, dela se najprej ocenjujejo na lokalnem nivoju, nato v nivoju distriktov in v končni fazi na mednarodnem nivoju. Končni izbor je 24 del, ki pa predstavljajo več kot 400.000 otrok iz celega sveta.

Otvoritev razstave Plakat miru 2015 je bila v torek, 20. 10. 2015 ob 18. uri, v Narodnem domu Mežica. Govorniki so bili ravnatelj Osnovne šole Mežica Janko Plešnik, župan Občine Mežica Dušan Krebel, predsednik Lions kluba Slovenj Gradec Marjan Vergles ter koordinator za Plakat miru pri Lions klubu Slovenj Gradec Tone Gašper. Kulturni program so oblikovali učenci Osnovne šole Mežica.

Podelili so nagrade in priznanja izbranim učencem ter zahvale za sodelovanje vsem ostalim udeležencem natečaja koroških osnovnih šol. Med razstavljenimi deli so bila tudi tri likovna dela učencev Osnovne šole Mežica.

Več si lahko  preberete na spletni strani http://lions-d129.si/plakat-miru

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mežica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!