Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 23.10.2018

pretežno oblačno
Popoldne bo pretežno jasno. Na Štajerskem in v Prekmurju bo prehodno zapihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 14 do 17, na Primorskem do 19 °C.
3°C | 16°C
sreda, 24.10.2018
5°C | 17°C
četrtek, 25.10.2018
5°C | 18°C
petek, 26.10.2018
4°C | 18°C
sobota, 27.10.2018
12°C | 16°C
Opozorila
Torek, 23.10.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
16°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

OBNOVLJENA KAPELICA ZAOKROŽUJE PODOBO STAREGA ......


OBVESTILA

| |
02.12.2016      13:07
A A

OBNOVLJENA KAPELICA ZAOKROŽUJE PODOBO STAREGA POKOPALIŠČADeli:

Pokopališča so ogledalo kraja, naključni popotniki ter obiskovalci si praviloma z zanimanjem ogledajo tuja pokopališča. Predstavljajo namreč zgodovino kraja, preko nagrobnih spomenikov, priimkov in imen ljudi, ki so tam pokopani, odgrinjajo in ohranjajo zgodovino generacij ljudi, ki so tu živeli, v tem kraju pustili svoje potomce in sledi.

 

Mežiško pokopališče so zgradili daljnega leta 1911, torej pred 115. leti in je služilo svojemu namenu vse do leta 1972, ko je bilo sredi gozda na Gmajni zgrajeno novo pokopališče Mirje. Ker je bilo v prejšnjih desetletjih na stari lokaciji vse več grobov opuščenih, je občina pokopališče postopoma začela preurejati v spominski park. Delno je bilo pokopališče preurejeno leta 2004, temeljiteje pa se je občina prenove znova lotili pred petimi leti. S temeljito prenovo v preteklih letih, letos pa s prenovo kapelice in postavitvijo informacijskega panoja v pasaži, je obnova Spominskega parka zaključena.

 

Na mesto povsem dotrajane stare mrliške vežice je bila postavljena enostavna betonska instalacija oz. nadstrešnica z namenom, da v prostor prinese dodatno kvaliteto. Staro pokopališče je z ureditvijo preoblikovano v Park spomina, s prenovljeno kapelico pa je park zares postal prostor miru in spominov. 


Fotografije si oglejte v galeriji spodaj.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mežica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!