Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 23.11.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno, predvsem na vzhodu in severu pa delno jasno. Pihal bo jugozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 10, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 0 °C.
-2°C | 12°C
petek, 24.11.2017
2°C | 10°C
sobota, 25.11.2017
0°C | 9°C
nedelja, 26.11.2017
3°C | 4°C
ponedeljek, 27.11.2017
-4°C | 1°C
Opozorila
Sreda, 22.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
12°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Društva

111. OBLETNICA DELOVANJA PIHALNEGA ORKESTRA ......


DRUŠTVA

| |
31.05.2012      14:30
A A

111. OBLETNICA DELOVANJA PIHALNEGA ORKESTRA RUDNIKA MEŽICADeli:

VELIKA PARADA GODB: KO SE »STROJ« PETSTOTIH SPREHODI SKOZI MEŽICO

Pihalni orkester Rudnika Mežica je okviru praznovanja 111. obletnice neprekinjenega delovanja orkestras podporo Evropskega kmetijskega sklada za razvoj podeželja pripravil Veliko parado godb, ki je potekala 23. junija 2012 v Mežici. Parada je predstavljala drugi del praznovanja obletnice, saj so mežiški godbeniki natanko pred mesecem dni pripravili tudi slavnostni koncert v prenapolnjeni Športni dvorani OŠ Mežica. Letošnja parada je bila najbolj množična parada v Mežici doslej. Na njej je sodelovalo kar 12 pihalnih godb, med katerimi so bile prisotne vse rudarske godbe iz Slovenije, večina koroških godb ter različne prijateljske godbe z drugih koncev Slovenije. Parade se je udeležila tudi rudarska godba iz pobratenega Podkloštra (Arnoldsteina) na avstrijskem Koroškem. Skupaj je sodelovalo okoli 500 godbenikov, ki so se zbrali v centru Mežice pred občinsko stavbo in ga spremenili v pravo mavrico godbenih uniform, med katerimi je seveda prednjačila črna barva uniform.

Marširanje skozi Mežico do Narodnega doma se je začelo z domačo godbo, njej pa so v krajših časovnih intervalih sledile tudi preostale godbe. Korakanje v ravnih vrstah, igranje, bobnenje bobnov in dajanje ukazov je trajalo vse dokler se niso pred Narodnim domom Mežica, kjer je stal tudi oder za posebne goste, zbrale vse godbe. Godbenike je sprva nagovoril župan Občine MežicaDušan Krebel, nakar je sledilo igranje treh skupnih koračnic, med katerimi so godbeniki tudi zapeli. Prijetno vzdušje se je izpred Narodnega doma Mežica nato prestavilo pod bližnji šotor, kjer so godbe v duhu medsebojnega druženja in spoznavanja odigrale vsaka svoj koncertni program.

Koncerti godb so nam ponudili celo paleto glasbenih zvrsti, od koračnic, polk in valčkov do umetniških skladb, pop glasbe in zimzelenih rokerskih melodij. Nekajurnemu koncertiranju je sledil nastop ansambla Igor in Zlati zvoki, ki je svoje prve skladbe zaigrali kar skupaj z domačim orkestrom, katerega je zopet vodil nadomestni dirigent Dušan Štriker. S poskočnimi skladbami sta ansambel in orkester privabila na plesišče tudi prve plesalce, ki so se vrteli skupaj z ansamblom vse do poznih večernih ur.

 

Dejan Ulcej,

Pihalni orkester Rudnika Mežica

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mežica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
November 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
23.11.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.