Logo MojaObčina.si

Mežica

DANES
32°C
13°C
JUTRI
33°C
14°C
1955

SVETOVNI DAN ZEMLJE

1. aprila praznujemo SVETOVNI DAN ZEMLJE. Vsako leto se bolj zavedamo pomena planeta, ki nam nudi vse. Z novim obdobjem, z življenjem z virusom, ko je človek kot vrsta postal bolj skromen in si prizadeva za preživetje, toliko bolj. Letošnje vodilo, ki ga vsako leto razglasi organizacija EARTHDAY.ORG je »OBNOVIMO NAŠ PLANET«. Letošnji dan Zemlje nas opozarja, da se ne moremo več vrniti v prejšnji način življenja, čeprav se svet ponovno vrne v normalno stanje. Nagovarja nas, da skupaj lahko preprečimo prihajajoče katastrofe podnebnih sprememb in uničenja našega naravnega okolja. Skupaj lahko obnovimo naš planet Zemljo.

Več na spletni strani: https://www.earthday.org/

1. april je tako idealna priložnost, da se vsaj za trenutek zavemo, kako čudovit dar je življenje na planetu Zemlja. Pomagajmo Zemlji tudi mi. Nekateri občani oz. društva so že poskrbeli za čisto in urejeno Mežico s čistilno akcijo. Za kar se jim iskreno zahvaljujemo. Nekateri bodo to še storili v naslednjih dneh.  Hvala vsem!

Komunala Mežica

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi