Logo MojaObčina.si
JUTRI
24°C
14°C
PON.
26°C
11°C
Oceni objavo

V Mengšu minister Brežan s sodelavci z Direkcije za vode

Posledice poplav so si v Mengšu ogledali tudi minister za naravne vire in prostor, Uroš Brežan, in Tone Cezar, vodja Sektorja območja srednje Save na Direkciji RS za vode, s sodelavci. Sestali so se z županom Bogom Ropotarjem in si ogledali potek intervencijskih del na terenu, predvsem čiščenje vodotokov. Minister s sodelavci je ta dan obiskal tudi občine Domžale, Kamnik in Komenda.

Visoka poplavna voda je v občini Mengeš povzročila veliko škode na poplavljenih objektih, manj na objektih vodne infrastrukture. Skupaj z Urško Mehle in Francijem Hribarjem iz Občinskega sveta je župan občine Mengeš, Bogo Ropotar, prisotnim med drugim predstavil razmere, s katerimi se srečujejo pri sanaciji poplavljenega vrtca
Gobica oziroma iskanju rešitve v obliki postavitve začasnih objektov.

“Območje, ki sem ga danes obiskal, je bilo poleg Savinjske doline in Koroške najbolj prizadeto. Lahko pohvalim občine, da so se zelo dobro organizirale, da popis škode teče, da je bila oddana predhodna ocena škode in da bo tudi ocena škode lahko podana pravočasno.” - Uroš Brežan, minister

Oglejte si tudi