Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.02.2018

pretežno oblačno
Zvečer se bodo pojavljale rahle padavine. V večjem delu države bo snežilo, ob morju in na Goriškem bo rahlo deževalo. Pihal bo severovzhodnik, na Primorskem zmerna do močna burja. Veter bo gradil snežne zamete. Ponoči bodo padavine oslabele in povečini ponehale.
-1°C | 1°C
nedelja, 25.02.2018
-9°C | -6°C
ponedeljek, 26.02.2018
-9°C | -4°C
torek, 27.02.2018
-9°C | -4°C
Opozorila
Petek, 23.2.2018 ob 18h
Najmočnejši sunki burje na Primorskem bodo ponekod presegali hitrost 100 km na uro.
-1°C
1°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Projekt: Zanimiva popotovanja v AIA ......


TURIZEM

| |
02.02.2018      13:33
A A

Projekt: Zanimiva popotovanja v AIA Mladinskem centru – Cvetoča Madeira


Portugalski otok Madeira se opeva kot otok večne pomladi, kot rajski vrt sredi Atlantika, kot otok presežkov ali otok s petimi zvezdicami. Čeprav sem obiskal že več različnih vulkanskih otokov in otočkov, me je Madeira že ob prvem obisku presenetila s svojo drugačnostjo.


Vedno dobro obiskana potopisna predavanja. Foto: Brane Tomšič
Vedno dobro obiskana potopisna predavanja. Foto: Brane Tomšič
Deli:

Kot turistični vodnik sem prvo potovanje na Madeiro izkoristil za samostojno raziskovanje otoka, kulture, posebnosti, levad (vodnih kanalov), slapov, polotokov in hribovja. Naslednjič sem na rajski otok odpotoval službeno – kot vodnik skupine aktivnega potovanja.

Podnebje Madeire je tako zelo pisano, da lahko v roku pol ure doživiš sonce – meglo – dež – veter in potem zopet sonce. Spremenljivost klime se odraža v bujnem in raznolikem rastju. Kdo bi znal poimenovati vse rastline ob poti? Naš lokalni vodnik Roberto, ki nas vedno spremlja na naših izletih in pove marsikatero lokalno zgodbo.

Zmeraj obiščemo lične barvite hiške v Santani, se okopamo v lavinih bazenčkih v Porto Monizu, degustiramo lokalni rum in pijačo poncha, se sprehajamo po najznamenitejših levadah otoka, se razgledujemo s klifa Cabo Girao, planinarimo po slikoviti poti na najvišji vrh otoka, se odpeljemo z lesenimi sanmi z Monte, odpravimo na izlet na sosednji otok Porto Santo in še veliko več. Madeira ponuja znamenitosti za ljubitelje kulture in narave.

Domačini skrbijo za ohranitev narave na Madeiri, da jo bomo lahko še dolgo obiskovali. Potovanje, ki ga nadvse priporočam in sem ga predstavil v Mladinskem centru v Mengšu.


Besedilo: Izidor Furjan
Foto: Izidor Furjan
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mengeš!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Mengšan
Številka: 02-2018
Izšla: 16.02.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 24 25 26 27 28 1 2 3 4 5
24.02.2018 | Šport
Turnir v ročnem nogometu
28.02.2018 | Tečaji in delavnice
Krepitev zdravja s pomočjo Eteričnih Olj
02.03. - 04.03.2018 | Družabni dogodki
Dobrodelni pohodi na Svetega Primoža nad Kamnikom

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo