Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Ponoči se bo od zahod zjasnilo in zjutraj bo povsod pretežno jasno. Predvsem v severni in vzhodni Sloveniji bo pihal okrepljen severni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah okoli 0 stopinj C.
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 14°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 19°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
sobota, 28.10.2017
8°C | 15°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
17°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Mengeški turistični ponudniki pripravljajo ......


TURIZEM

| |
19.09.2016      13:47
A A

Mengeški turistični ponudniki pripravljajo posebna doživetja in ugodnosti


Uživanje v kulinaričnih dobrotah in razvajanje v svetu savn. Sladkanje z domačimi krofi in osvežitev s čarobnim napitkom. Obisk vietnamskega pujska, jahanje konja in preštevanje pisanih palčkov v pravljični deželi. Vse to in še več lahko doživite na Vikendu odprtih vrat v Mengšu, ki ga Razvojni center Srca Slovenije in Občina Mengeš organizirata od petka, 23., do nedelje, 25. septembra.


Med 23. in 25. septembrom vabljeni v Mengeš, foto RCSS
Med 23. in 25. septembrom vabljeni v Mengeš, foto RCSS
Deli:

Obiskovalci bodo lahko raziskovali turistično ponudbo kraja, se podali na brezplačen voden ogled Mengša in si ogledali izdelke s poletnih kaligrafskih uric. Seveda ne bo manjkalo pristnih lokalnih dobrot – od domačega medu, tradicionalnih sladic, pa vse do naravno sušenih suhomesnatih izdelkov. Za vsak nakup izdelkov vas bodo lokalni ponudniki nagradili z dodatnimi ugodnostmi. Če ste željni sprostitve, je boste po znižanih cenah deležni v tamkajšnjem wellness centru. Najmlajši se bodo lahko preizkusili v vlogi barmanov – sobotno delavnico mešanja koktajlov za otroke in starše bo vodil izkušen in mednarodno priznan barman. Za popestritev tridnevnega dogajanja bo z raznolikim programom, namenjenim obiskovalcem vseh starosti, poskrbel tudi tradicionalni Mengeški sejem

Raznolike družabne aktivnosti ter številne ugodnosti in popuste bo za obiskovalce pripravil pester nabor lokalnih ponudnikov: Mengeška koča, čebelarstvo Blejec, čebelarstvo Pavrič, slaščičarna Flere, Lokal na Gobavici – Pr' Fartku, mesnine Mrčun, kmečki turizem Blaž, Center Harmonija, Turistično društvo Mengeš in Kulturno društvo Mihaelov sejem

Vikend odprtih vrat v Mengšu je v tem letu že peti zapovrstjo. Razvojni center Srca Slovenije jih je pred tem organiziral še v KamnikuŠmartnem pri LitijiLitiji in Lukovici. Več o promociji Vikendov odprtih vrat v Srcu Slovenije si lahko ogledate na www.srce-slovenije.si/turizem/vikendi.


Besedilo in foto: Eva Vovk, Razvojni center Srca Slovenije
Priloge:
PDF
Letak - Vikend odprtih vrat v Mengšu
70979_vov_letak_menges_conv.pdf (6,57 MB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mengeš!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Mengšan
Številka: 10-2017
Izšla: 13.10.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo