Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 16.10.2018

oblačno
Danes bo pretežno oblačno, nekaj manj oblačnosti bo v severni Sloveniji. Predvsem v južni polovici bodo občasno možne rahle krajevne padavine. Najvišje dnevne temperature bodo od 15 do 18, na Primorskem do 21 °C.
10°C | 18°C
sreda, 15.10.2018
10°C | 14°C
četrtek, 17.10.2018
11°C | 17°C
petek, 18.10.2018
11°C | 20°C
sobota, 19.10.2018
9°C | 21°C
Opozorila
Torek, 16.10.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Znova obilo priznanj za SSK Mengeš


ŠPORT

| |
06.01.2018      6:22
A A

Znova obilo priznanj za SSK Mengeš


Smučarski skakalci si že po tradiciji med božično-novoletnimi prazniki niso mogli privoščiti prav veliko oddiha. V Planici so namreč znova izpeljali člansko državno prvenstvo na (novi) Bloudkovi velikanki, ki so se ga udeležili tudi trije tekmovalci iz SSK Mengeš. Med njimi se je najbolje izkazal Anže Lanišek, ki je pristal na osmem mestu.


Mladi skakalci iz SSK Mengeš ovenčani s kolajnami in pokali.
Mladi skakalci iz SSK Mengeš ovenčani s kolajnami in pokali.
Deli:

Nordijski kombinatorec Leon Šarc je s 33. mestom med skakalci v absolutni konkurenci le za malo zgrešil nastop v finalu, brez njega pa je po ponesrečenem skoku na žalost ostal tudi Matjaž Pungertar (46.). Šarc se je zatem udeležil še članskega državnega prvenstva v nordijski kombinaciji, na katerem si je priskakal in pritekel peto mesto, tik pred skokom v novo leto pa se je izkazal tudi Taj Ekart, ki je na tekmi za pokal Cockte na 66-metrski skakalnici v Žireh med dečki, starimi do 14 let, osvojil drugo mesto.

Za mlajše skakalce se prve tekme v zimskem delu olimpijske sezone 2017/18 začenjajo v dneh, ko berete te vrstice, s prvimi skoki na snegu pa so prav na dan samostojnosti opravili v Kisovcu na zasneženih napravah "pobratenega" skakalnega kluba Zagorje. Večina upov je tedaj prejela tudi nove Slatnarjeve smuči in lahko si predstavljate, kako zelo so bili veseli, ko so si jih prvič naprtali na rame in se z njimi odpravili proti vrhu zaletišča. Ponosno so jih razkazovali naokrog, zvečer pa verjetno zaspali v njihovi bližini.

Nove smuči so tudi neke vrste nagrada za zelo dobre predstave v poletni sezoni, ko so kar tekmovali med seboj, kdo bo zbral več uvrstitev na zmagovalni oder. Kako zelo uspešni so bili, je pokazala tudi slovesna podelitev nagrad za dosežene rezultate v pokalu Cockte, ki so jo prejšnji mesec pripravili na Viru pri Domžalah. Voditelj prireditve je namreč pogosto na oder klical imena skakalcev iz SSK Mengeš.

V slovenskem pokalu so največ točk zbrali Taj Ekart (do 14 let), Nik Bergant Smerajc (do 11 let) in Alen Pestotnik (do 10 let), druga mesta pa so ob kombinatorcu Leonu Šarcu (med člani) osvojili še Benjamin Bedrač (do 12 let), Tit Voranc Božič (do 11 let) in Jaka Perne (do 9 let). V pokalu gorenjske regije so se z zlatimi lovorikami ovenčali Igor Teodor Herbstritt (do 13 let), Benjamin Bedrač (do 12 let), Tit Voranc Božič (do 11 let), Alen Pestotnik (do 10 let) in Jaka Perne (do 9 let), srebrni kolajni sta si priskakala Nik Bergant Smerajc (do 11 let) in Živa Andrić (do 11 let), bronasto odličje pa je osvojil Timo Šimnovec (do 11 let).

Za konec bi se radi v klubu še iskreno zahvalili dosedanjim zvestim pokroviteljem ter seveda vsem Mengšanom in okoličanom, ki ste podprli »projekt« koledarja za letošnje leto. Ob tej priložnosti bi radi vse skupaj povabili na državno prvenstvo za cicibane in cicibanke (do 9 let), ki ga bomo v soboto, 10. februarja, pripravili v Zalokah pod Gobavico. To bo obenem memorialno tekmovanje v spomin na naše člane Blaža, Mateja, Sama in Jano, ki so nas pred skoraj natanko 20 leti zapustili v tragični prometni nesreči pri Naklem.

 

Besedilo: Miha Šimnovec

Foto: Goran Andrić

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mengeš!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Mengšan
Številka: 09-2018
Izšla: 14.09.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
16.10.2018
Danes ni dogodkov.
17.10.2018 | Tečaji in delavnice
Skupinska pogovorna srečanja za mlade
17.10.2018 | Tečaji in delavnice
Depresija in duševno zdravje
25.09.2018 | Tečaji in delavnice
Svetovalnica za mlade
17.10.2018 | Tečaji in delavnice
Skupinska pogovorna srečanja za mlade
17.10.2018 | Tečaji in delavnice
Depresija in duševno zdravje
19.10.2018 | Kultura
PREDSTAVITEV KNJIGE SLAMNIKI POD GOBAVICO AVTORJA MATJAŽA BROJANA
20.10.2018 | Družabni dogodki
melodije okusov in glasbe: KUHʼNA V MENGŠU, 20. oktobra 2018
25.09.2018 | Tečaji in delavnice
Svetovalnica za mlade

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo