Logo MojaObčina.si

Mengeš

JUTRI
30°C
18°C
PET.
30°C
19°C
4887

Od Mengša do Poljske, Francije in Nemčije

Čeprav smo še v poletju, je nova sezona v smučarskih skokih že v polnem razmahu. Uradno se je pod okriljem Mednarodne smučarske zveze (FIS) odprla že v začetku julija na 110-metrski napravi v Kranju, kjer sta bili že po tradiciji uvodni tekmi za celinski pokal. Udeležil se ju je tudi Anže Lanišek, član SSK Mengeš, ki si je obakrat priskakal točke.

Potem ko je na prvi tekmi zasedel 17. mesto, je na drugi z desetim mestom zaokrožil najboljšo deseterico. Zatem je 23-letni Domžalčan nastopil tudi na prireditvi za veliko nagrado FIS v Visli, kjer je na ekipni preizkušnji prispeval svoj delež k odličnemu drugemu mestu Slovenije, ki je zaostala le za Poljsko. Na posamični tekmi je Lanišek pristal na 36. mestu, to uvrstitev pa je v poletni različici svetovnega pokala ponovil tudi v Courchevelu, medtem ko je v Zakopanah preizkušnjo končal na 43. mestu. Na dvodnevni prireditvi za celinski pokal v Kranju se je kot predskakalec predstavil tudi Taj Ekart, ki je v začetku julija na tamkajšnji tekmi za slovenski pokal v konkurenci do 16 let osvojil drugo mesto. Vrhunsko formo je ohranil vse do konca avgusta, ko je v svojo korist odločil preizkušnjo na 95-metrski skakalnici na Ljubnem. Mengeški klub je imel tudi letos svojega predstavnika na mladinskem tekmovanju pod okriljem FIS na spektaklu v Hinterzartnu, in sicer se je v planiških kvalifikacijah v slovensko reprezentanco uvrstil Benjamin Bedrač, ki je nato na 77-metrski napravi v Nemčiji zasedel 15. mesto. Na preizkušnji za slovenski pokal v Žireh pa si je ob koncu prejšnjega meseca med dečki, starimi do 14 let, priskakal šesto mesto. Na otroškem tekmovanju v Ruhpoldingu pa je mengeške barve znova zastopal Nik Bergant Smerajc (do 13 let), ki je pristal na 15. mestu. Če v uvodni seriji, v kateri je imel tretjo največjo daljavo, ne bi padel, pa bi bil uvrščen precej višje. Prav za slovo od avgusta se je na preizkušnji za slovenski pokal v Sebenjah pri Tržiču izkazal z drugim mestom, druga je bila tam tudi Živa Andrić (do 12 let), Alen Pestotnik (do 12 let) pa je bil tretji. Kdor bi se jim rad pridružil, je prisrčno vabljen, vsi želene podatke o skokih in mengeškem klubu pa boste dobili na telefonskih številkah 041/767-397 in 041/750-404.

 

Besedilo: Miha Šimnovec

Foto: G. Andrić

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi