Logo MojaObčina.si

Mengeš

JUTRI
23°C
5°C
PON.
22°C
5°C
Deli
2440

Badminton klub Mengeš in rekreativna badminton liga Pod Kamniškimi Alpami (PKA)

Badminton v Mengšu je kot vodena vadba in organizirana rekreacija neprekinjeno prisoten že od leta 1989, torej 29 let. Začelo se je z rednim igranjem badmintona kar na ulici. Najbolj zagreti igralci badmintona so se kmalu pridružili Športnemu društvu TVD Partizan kot badminton sekcija. Badminton je bil tako vse do leta 2018 organiziran v sklopu Badminton sekcije TVD Partizan Mengeš (sedaj ŠD Partizan Mengeš). Leta 2018 pa so skupni interesi članov in drugih ljubiteljev badmintona privedli do ustanovitve Badminton kluba Mengeš.
Naš osnovni cilj je vzpostaviti ustreznepogoje za nadaljnji razvoj badmintona in skrb za napredek badmintona kot rekreativne in tekmovalne športne panoge na območju Mengša, Domžal, Kamnika in širše okolice.

1. rekreativni badminton turnir lige Pod Kamniškimi Alpami (PKA)

V soboto, 17. marca, smo v Harmoniji v Mengšu izpeljali 1. rekreativni badminton turnir lige Pod Kamniškimi Alpami (PKA). Veseli smo, da je bila udeležba že na prvem turnirju, ki smo ga organizirali v okviru Badminton kluba Mengeš, presenetljivo velika. Prijavljenih je bilo 34 igralcev in igralk. Tekme so potekale v treh kategorijah: mešane dvojice (XD), ženske dvojice (WD) in moške dvojice (MD).


Besedilo in foto: Helena Šinkovec

In kdo so zmagovalci?

MEŠANE DVOJICE
1. mesto: Nataša Miklič / Uroš Vidovič
2. mesto: Katja Urankar / Uroš Bregar
3. mesto: Katja Juričev Mikulin / Klemen Korenčič

ŽENSKE DVOJICE
1. mesto: Vita Miklič / Nataša Miklič
2. mesto: Jasmina Rus / Katja Juričev Mikulin
3. mesto: Katja Urankar / Helena Šinkovec

MOŠKE DVOJICE
1. mesto: Klemen Korenčič / Lojze Krapež
2. mesto: Uroš Bregar / Iztok Homar
3. mesto: Jure Šinkovec / Tomaž Magerl


Več o Badminton klubu Mengeš: www.badminton-menges.si


Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi