Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.07.2018

jasno
Zvečer se bo ozračje umirilo. Ponoči bo večinoma jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 18, ob morju okoli 20 °C.
15°C | 31°C
petek, 20.07.2018
16°C | 30°C
sobota, 21.07.2018
17°C | 28°C
nedelja, 22.07.2018
17°C | 25°C
Opozorila
Sreda, 18.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
31°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Ekipno državno prvenstvo v namiznem tenisu


ŠPORT

| |
28.02.2017      8:20
A A

Ekipno državno prvenstvo v namiznem tenisu


Mengeške igralke in igralci namiznega tenisa so uspešno nastopili na državnem ekipnem prvenstvu za kadete in mladince.


Mladinke državne prvakinje
Mladinke državne prvakinje
Deli:
Državno ekipno prvenstvo za kadete in kadetinje je bilo 18. in 19. 2. v Izoli. Na turnirju je nastopilo 8 ekip kadetov in kadetinj, ki so si pravico nastopa pridobili na kvalifikacijskih turnirjih. Razdeljeni so bili v dve skupini s štirimi ekipami, kjer so se pomerili vsak z vsakim. Prvo in drugo uvrščena sta se uvrstila v finalni del tekmovanja za uvrstitev od 1. do 4. mesta, ponovno so igrali vsak z vsakim.

 

Kadeti: Aljaž Goltnik, Dejan Jokič, Rok Grad in Mitja Zavec so v predtekmovanju premagali ekipo Vesna s 5:2 in Kajuh Slovan s 5:0 ter izgubili z ekipo Interdiskont z rezultatom 2:5. V finalnem delu za uvrstitev od 1. do 4. mesta so premagali ekipo Arrigoni s 5:3 in izgubili s Krko z 2:5. Kar tri ekipe so imele enako število zmag in porazov, ekipa Mengša pa je zaradi najslabše razlike iz medsebojnih dvobojev osvojila nehvaležno 4. mesto.

 

Kadetinje:  Tara, Vita, Gaja Kobetič in Eva Šobar so v predtekmovanju premagale Gorico s 5:0, Kajuh Slovan s 5:4 in Cirkovce s 5:1. V finalnem delu so za uvrstitev od 1. do 4. mesta  premagale Letriko s 5:0 in izgubile z Arrigonijem s 3:5. Osvojeno 2. mesto mladih Mengšank je lep dosežek. Čestitke vsem igralkam in igralce ter trenerju Davidu Orešniku.

Ekipno državno prvenstvo za mladince in mladinke je bilo 25. in 26. 2. na Muti. Varovanke trenerja Davida Orešnika v postavi Ana Tofant, Katarina Stražar, Nika Kobetič in Tara Kobetič so brez težav opravičile vlogo favoritinj in se sprehodile do naslova državnih prvakinj med mladinkami. Ana Tofant je bila najuspešnejša igralka turnirja z izkupičkom 11:0, za njo pa se je uvrstila Katarina Stražar z 8. zmagami brez poraza. Nika je prispevala 5 zmag in Tara 1 zmago.

 

V predtekmovanju so Mengšanke premagale Ptuj in Kemo s 5: 0 in Letriko s 5:2. V finalnem delu za uvrstitev od 1. - 4. mesta pa so Kajuh Slovan in Letriko premagale  s 5:1. V odločilnem dvoboju z ekipo Arrigoni je odlično pričela Nika Kobetič, ki je Katrino Sterchi premagala z rezultatom 3:1, nato sta Ana Tofant in Katarina suvereno nadaljevale zmage. Katarina je proti reprezentančni kolegici odigrala odlično in jo v napetem dvoboju premagala z rezultatom 3:2. Ekipa mladink je ponovila lanskoletni uspeh s ponovno osvojitvijo naslova državnih prvakinj.

 

Tudi mladinci so uspešno zaključili tekmovanje na Muti. Za ekipo so igrali Nejc Erjavec, Aljaž Frelih, Tim Pavli in Mark Šporar. V predtekmovalni skupini so  premagali Interdiskont s 5:2, Vesno s 5:0, in Rakek s 5:1. V finalnem delu pa so za uvrstitev na 1. - 4. mesto marali priznati premoč trenutno najmočnejšima ekipama med mladinci. Z Arrigonijem in Krko so dvoboja izgubili z rezultatom 2:5. Osvojitev 3. mesta pomeni za to generacijo tekmovalcev lep rezultat. Svoje dobre igra pa potrjujejo tudi v 3. članski namiznoteniški ligi.

 

Tekmovalce sta spremljala trenerja David Orešnik in Žiga Zupan. Čestitke vsem!

 

Besedilo: Mlaj

Foto: Janja Železnikar in Žiga Zupan
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mengeš!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Mengšan
Številka: 07-2018
Izšla: 13.07.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.07.2018
Danes ni dogodkov.
23.07.201 | Družabni dogodki
Počitniško varstvo
24.07.201 | Tečaji in delavnice
OTROŠKA POLETNA DELAVNICA
23.07.201 | Družabni dogodki
Počitniško varstvo
24.07.201 | Tečaji in delavnice
OTROŠKA POLETNA DELAVNICA

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo