Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Nekatere nevihte se lahko zavlečejo tudi v večerni čas. Najnižje jutranje temperature bodo od 17 do 22, v alpskih dolinah okoli 14 stopinj C.
21°C | 33°C
nedelja, 25.06.2017
21°C | 29°C
ponedeljek, 26.06.2017
17°C | 31°C
torek, 27.06.2017
17°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 33°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 20h
Zvečer so še možne močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra, ni izključen tudi pojav toče. Ob tem so možni porasti hudourniških voda.
21°C
33°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

V namiznem tenisu dvakrat odlično na državnem ......


ŠPORT, DRUŠTVA

| |
26.04.2016      20:15
A A

V namiznem tenisu dvakrat odlično na državnem prvenstvu


V soboto in nedeljo, 23., 24. 4. 2016 je namiznoteniška sekcija Partizana Mengeš organizirala 25. državno prvenstvo za mladince in mladinke posamezno, dvojice in mešane dvojice. Tekmovanje je bilo tudi tokrat v športni dvorani Komenda, organizirali so ga izkušeni športni delavci Partizana Mengeš, ki so dvodnevno tekmovanje brezhibno izvedli. Piko na i pa so seveda postavili mengeški tekmovalci in tekmovalke z odličnimi igrami in doseženimi rezultati.


Mengšani z osvojenimi pokali
Mengšani z osvojenimi pokali
Deli:

Tekmovanje so vodili Tone Gostiša in Jože Mlakar, ki je bil tudi delegat NTZS, vrhovni sodnik Janez Stibrič, predstavnik organizatorja Dušan Osolin, računalniško vodenje rezultatov Žiga Zupan in vodja sodnikov Janez Erjavec. Za pravilen potek tekmovanja je skrbelo devetindvajset sodnikov namiznoteniške sekcije Partizana Mengeš. Ob odprtju tekmovanja je nastopila mengeška veteranska godba, tekmovanje pa je odprl župan občine Mengeš Franc Jerič.

Na prvenstvu je nastopilo 69 mladincev in 43 mladink iz triindvajsetih slovenskih namiznoteniških klubov

Tekmovanje se je pričelo z igranjem po skupinah. V finalni del tekmovanja so se uvrstili Mengšani Aljaž Frelih, Tilen Šalja, Nejc Erjavec, Bor Rutar in Tim Pavli. Aljaž, Tim in Tilen so se uvrstili med šestnajst najboljših, Nejc pa je osvojil 5.-8. mesto.

Pri mladinkah so se v finalni del tekmovanja uvrstile Aleksandra Vovk, Tara Kobetič, Katarina Stražar, Vita in Nika Kobetič ter Ana Tofant. Mengšanke so odlično opravile svoje naloge, Katarina Stražar se je za uvrstitev med štiri, premagala je favoritinjo Tamaro Pavčnik iz Hrastnika, nato pa še za uvrstitev v finale klubsko sotekmovalko Aleksandro Vovk, v finalu pa je morala priznati premoč klubski soigralki Ani Tofant, ki je cel turnir suvereno odigrala, saj je izgubila samo en niz.

Državna prvakinja je postala Ana Tofant, druga je bila Katarina Stražar in tretja Aleksandra Vovk.

Tekmovanje dvojic je potekalo od začetka do konca na izpadanje, pričeli so mladinci in mladinke, ki so igrali do finala. Mešane dvojice pa so že v soboto odigrale vse dvoboje. Zmagovalca sta postala najboljši mladinec v Evropi Darko Jorgič s soigralko Tamaro Pavčnik. Aleksandra Vovk je s soigralcem Petrom Hribarjem osvojila 2. mesto, Nejc Erjavec in Ana Tofant pa sta bila tretja. V igri dvojic za mladinke so blestele Mengšanke, 1. mesto sta osvojili Ana Tofant in Aleksandra Vovk, 2. mesto pa Katarina Stražar in Hrastničanka Tamara Pavčnik.

Prvenstvo je potrdilo, da so igralke Mengša najboljše v Sloveniji. Ana Tofant, Katarina Stražar, Aleksandra Vovk in Nika Kobetič so potrdile svojo uvrstitev v državno reprezentanco za evropsko prvenstvo.

Za tekmovalni uspeh čestitamo trenerju Davidu Orešniku in njegovima pomočnikoma Žigi Zupanu in Ožbeju Popelarju ter mentorju Gregorju Gostiši za odlično organizacijo pa vodstvu tekmovanja.

 

Besedilo: Mlaj

Foto: Žiga Zupan
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ŠPORTNO DRUŠTVO PARTIZAN MENGEŠ? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
ŠPORTNO DRUŠTVO PARTIZAN MENGEŠ
ŠPORTNO DRUŠTVO PARTIZAN MENGEŠ
SLOVENSKA CESTA 39
Tel:041 771 398
Mengšan
Številka: 06-2017
Izšla: 16.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.06.2017 | Šport
Nogometni turnir trojk
01.07.201 | Šport
STORŽIČ ČEZ PSICO
03.07. - 08.07.2017 | Družabni dogodki
Počitniške aktivnosti za otroke
24.06.2017 | Šport
Nogometni turnir trojk
26.06.201 | Šport
POČITNIŠKI TENIŠKI KAMP - OTROCI OSNOVNA ŠOLA
01.07.201 | Šport
STORŽIČ ČEZ PSICO
03.07. - 08.07.2017 | Družabni dogodki
Počitniške aktivnosti za otroke

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo