Logo MojaObčina.si

Mengeš

JUTRI
13°C
0°C
ČE.
14°C
-1°C
Deli
5072

Celo trojne zmage za SSK Mengeš

Obetavni smučarski skakalci iz SSK Mengeš, ki jih vodita trenerja Aleš Selak in Luka Brnot, so dali že ob začetku poolimpijske sezone 2018/19 vetra konkurenci. Tako je Taj Ekart (do 15 let) prejšnji mesec po zmagoslavju na pokalu Občine Velenje z vsemi tekmeci opravil tudi na tradicionalni mednarodni reviji skokov v Mostecu, kjer je s tretjim mestom na oder za najboljše stopil tudi Tit Voranc Božič (do 12 let).

Barve mengeškega kluba so obetavni orli(či) nato zelo dostojno zastopali tudi na drugi strani Alp – v Celovcu, kjer so na uvodni prireditvi za pokal Alpe-Jadran, v katerem sicer branijo ekipno lovoriko. Kot po tekočem traku nizali uvrstitve na zmagovalni oder. V kategoriji do 11 let so Nik Bergant Smerajc, Tit Voranc Božič in Timo Šimnovec slavili celo trojno zmago! Na prvo mesto je skočil tudi Gal Sedmak (do 8 let), tik pod vrhom sta pristala Živa Andrić (do 11 let) in Jaka Perne (do 9 let), tretji pa je bil Alen Pestotnik (do 10 let). Na mednarodnem tednu v Kranju je bil spet prepričljivo najboljši Taj Ekart, v kategoriji do 12 let pa so upi iz SSK Mengeš vnovič zasedli vse tri stopnice na zmagovalnem odru, le da v nekoliko drugačnem vrstnem redu; prvi je bil tokrat Tit Voranc Božič, drugi Timo Šimnovec in tretji Nik Bergant Smerajc. Z zmagami so se na Gorenji Savi izkazali še Živa Andrić, Alen Pestotnik (oba do 11 let) in Jaka Perne (do 10 let), ki mu je družbo na slovesni razglasitvi delal drugouvrščeni Erik Tomažič, na drugem mestu pa je pristal tudi Gal Sedmak (do 9 let). Selakovi in Brnotovi izbranci so zatem blesteli tudi na pokalu Tržiča v Sebenjah, kjer so zmage poželi Živa Andrić (do 11 let), Alen Pestotnik (do 11 let) in Jaka Perne (do 10 let), druga mesta so osvojili Taj Ekart (do 15 let), Timo Šimnovec (do 12 let), David Vrhovnik (do 11 let) in Erik Tomažič (do 10 let), Benjamin Bedrač (do 13 let) in Nik Bergant Smerajc pa sta bila tretja. A to še ni bilo vse; izjemno uspešnemu juniju za SSK Mengeš sta piko na i pritisnila Nik Bergant Smerajc in Timo Šimnovec, ki sta se na državnih kvalifikacijah v Planici prebila med najboljšo trojico in bosta tako med 20. in 22. julijem zastopala Slovenijo na tekmovanju za veliko nagrado pod okriljem Mednarodne smučarske zveze (FIS) v Ruhpoldingu.

 

Besedilo: Miha Šimnovec

Foto: Goran Andrić

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi