Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 26.04.2018

pretežno oblačno
Popoldne bo v bližini morja še sončno vreme. Drugod bo pretežno oblačno, padavine, deloma plohe, se bodo iznad severnih krajev širile proti jugu. Predvsem v osrednji in južni Sloveniji bodo tudi posamezne nevihte. Na Primorskem bo povečini suho. Prehodno bo zapihal okrepljen severovzhodni veter, na Primorskem zvečer šibka do zmerna burja. Ohladilo se bo, popoldanske temperature bodo od 14 do 21, v južni Sloveniji do okoli 23 °C.
12°C | 22°C
petek, 27.04.2018
11°C | 21°C
sobota, 28.04.2018
9°C | 27°C
nedelja, 29.04.2018
12°C | 26°C
ponedeljek, 30.04.2018
11°C | 23°C
Opozorila
Četrtek, 26.4.2018 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
22°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Deveti tradicionalni turnir dedkov v tenisu


ŠPORT

| |
23.05.2017      17:51
A A

Deveti tradicionalni turnir dedkov v tenisu


Na teniških igriščih TK Mengeš smo se 20. maja dedki ponovno družili in po svojih najboljših močeh odigrali že tradicionalni vsakoletni turnir v tenisu. Da to igranje ni kar tako, so spoznali na novo »pečeni« dedki. Po dobrih dveh urah in pol neprekinjenega igranja, so se zadihani in utrujeni posedli po klopeh pod nadstreškom pred brunarico. Brisali so si potne srage z obraza in zmajevali z glavami. Kar niso mogli verjeti, da ta turnir ni lagodno turistično sprehajanje.


Deli:

Kakor že tolikokrat do sedaj, se nas je zopet zbralo šestnajst dedkov. Nekoliko starejših in tudi že nekaj omenjenih mlajših novincev. Našel se je tudi kakšen, ki še ni dedek, je pa ustrezal vsem kriterijem - moral je imeti vsaj 60 let. Letos ni bilo večjih zamudnikov. Vsi so prišli skoraj točno ob napovedani uri, zato smo lahko pričeli igrati pred predvidenim urnikom. Morda so se ustrašili napovedanega slabega vremena in želeli odigrati vseh 35 iger pred nevihtami, ki so jih napovedovali vremenarji. Na začetku nas je še obsijevalo Sonce, ki se je pred koncem turnirja že skrivalo za oblaki in nam omogočalo, da je bilo prijetno igrati. Opoldan smo teniške loparje pospravili, se okrepčali v prijetnem zavetrju pred brunarico, povedali kakšno pametno, nato prisluhnili organizatorju, ki kar ni mogel skriti veselja in sreče, da smo imeli ugodno vreme za igranje, da ni bilo zamudnikov, da so bile igre prijateljske in presenečenja vodstva kluba, ki je priskrbelo lep in velik prehodni pokal na katerem so bili že zapisani vsi dosedanji zmagovalci od leta 2009 naprej. Tem se bo letos pridružil Franc Rahne, ki je edini zmagal v vseh petih kolih in si prislužil ploščico s svojim imenom na pokalu. Po spletu okoliščin so imeli trije enako število zmag, štiri, zato je odločala razlika med dobljenimi in izgubljenimi igrami. Drugo mesto je zasedel lanski zmagovalec Jože Skok, tretji pa je bil Ivan Juretič. Četrto mesto je že drugič prispelo v roke Igorja Mavra. Pa si ni kaj dosti jemal k srcu. Veselo je razpredal o kačarstvu in poskušal pri potencialnih kačarjih vzbuditi občutek sramu. Koliko mu je to uspelo bomo kmalu videli.

Vsak udeleženec je dobil manjšo nagrado za svoje igranje. Zahvaliti se moramo Dennisu in podjetju »Intersocks Hurwits«, ki sta prijazno prispevala veliko večino nagrad. Po popoldanskem nalivu smo se bolj ali manj hitro in kapljajoče napotili domov k svojim vnukom. Dedki, naslednje leto bo naše jubilejno 10. druženje na teniških igriščih. Rezervirajte si čas za to okroglo obletnico.

 

Besedilo in foto: Bregov Šimen

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mengeš!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Mengšan
Številka: 04-2017
Izšla: 13.04.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
26.04.2018 | Družabni dogodki
Luka Basi Pr`Fartku
28.04.2018 | Kino
Risanke - Ratatouille
04.05.2018 | Umetnost
FOTOGRAFSKA RAZSTAVA BINCE LOMŠEK
26.04.2018 | Družabni dogodki
Luka Basi Pr`Fartku
28.04.2018 | Kino
Risanke - Ratatouille
04.05.2018 | Umetnost
FOTOGRAFSKA RAZSTAVA BINCE LOMŠEK

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo