2. odprti turnir RS v namiznem tenisu za mladince in mladinke

V nedeljo 23. 10. je bil v Izoli 2. odprti turnir za mladince in mladinke v namiznem tenisu. Nastopilo je 56 mladincev in 36 mladink iz 25. slovenskih namiznoteniških klubov. Mengšane so zastopali: Tilen Šalja, Javor Zavec, Nejc Erjavec, Aljaž Frelih, Gašper Markič, Tim Pavli, Bor Rutar, Matej Prezelj, Mark Šporar, Ana Tofant, Katarina Stražar in sestre Tara, Nika, Vita Kobetič.
Tekmovalke in tekmovalci so bili razdeljeni v predtekmovalne skupine s štirimi igralci, kjer so se pomerili vsak z vsakim. Prvo in drugo uvrščeni sta se uvrstila v finalni del, kjer so igrali do konca na izpadanje.

Pri fantih se je v finalni del tekmovanja uvrstilo pet naših tekmovalcev, pri dekletih pa štiri.

Uspešnejša so bila dekleta, v finalni del tekmovanja so se uvrstile štiri tekmovalke, kjer pa se je žreb z Mengšankami poigral tako, da so igrale med sabo. V četrt finalu je Ana Tofant premagala Taro Kobetič, v pol finalu se je Ana Tofant srečala s Katarino Stražar, uspešnejša je bila Katarina, ki se je v finalu pomerila z Aleksandro Vovk in izgubila z rezultatom 0:3.

Rezultati:
Nejc Erjavec 3. - 4. mesto, Tilen Šalja in Aljaž Frelih med 16.

Katarina Stražar 2. mesto, Ana Tofant 3. - 4. mesto, Tara Kobetič 5. - 8. mesto,