Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 21.05.2018

pretežno oblačno
Zvečer bodo še nastale posamezne plohe ali nevihte. Ponoči se bo prehodno povsod razjasnilo, proti jutru pa se bo v notranjosti Slovenije zmerno pooblačilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 8 do 13, na Primorskem do 16 °C.
12°C | 23°C
torek, 20.05.2018
12°C | 22°C
sreda, 22.05.2018
12°C | 22°C
četrtek, 23.05.2018
12°C | 24°C
petek, 24.05.2018
15°C | 25°C
Opozorila
Nedelja, 20.5.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
23°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Uspešno zaključili tri evropske projekte za ......


PROSTOVOLJSTVO

| |
10.03.2018      00:13
A A

Uspešno zaključili tri evropske projekte za mlade


Razvojni center Srca Slovenije je od leta 2015 v okviru evropskih projektov Horizon2020 in programov Erasmus+ mladim omogočili mednarodna izobraževanja, spletna izobraževanja, mreženje mladinskih delavcev v Srcu Slovenije, orodje za mobilno in digitalno participacijo mladih – OPIN ter nudil podporo ob ustanovitvi novega mladinskega kluba STIK v Lukovici.


Deli:
Projekti EUth (Horizon2020)SEEDs among NEETs (Erasmus+) in STEER (Erasmus+) so nudili raznolik nabor priložnosti za mlade, mladinske delavce in strokovne sodelavce na področju mladine, da aktivno sodelujejo pri ustvarjanju boljših pogojev za neformalna izobraževanja, mednarodne izkušnje, aktivno participacijo in povezovanja v Srcu Slovenije. V začetku leta 2018, ko se omenjeni projekti zaključujejo, verjamemo, da so omenjeni projekti pozitivno vplivali na trend mladih v lokalni skupnosti in njihovo aktivno participacijo v številnih segmentih družbe.
V okviru projekta STEER so se mladinski delavci največjih organizacij v Srcu Slovenije srečali v Lukovici in se pod strokovnim vodstvom socialnega pedagoga ter svetovalca z dolgoletnimi izkušnjami s področja prostovoljskega dela in aktivnosti za mlade Saša Kroneggerja dotaknili pomembnih vprašanj vloge mladinskega dela v družbi, kaj le-ta družbi prinaša in izpostavili številne primere dobrih praks mladinskega dela v našem okolju. V okviru projekta so bili prav tako oblikovani spletni moduli neformalnega izobraževanja mladinskih delavcev.
Mladinski delavki iz Kluba litijskih in šmarskih študentov – KLIŠE in Mladinskega kluba STIK iz Lukovice, sta se v okviru projekta SEEDs among NEETs udeležili petdnevnega izobraževanja v bolgarskem mestu Tryavna. Izobraževanje je potekalo z namenom izboljšanja ključnih sposobnosti in spretnosti mladinskih delavcev – uporaba IKT in tujih jezikov, motivacija mladih »NEETs« ter širjenje podjetništva in ekonomskega razvoja mladih. Z omenjenim projektom in spodbujanjem neformalnega učenja je Razvojni center Srca Slovenije sledil zastavljenemu cilju povečanja zmogljivosti in znanj mladinskih delavcev ter prenosa mednarodnih dobrih praks tudi na naše območje.
V treh letih izvajanja projekta EUth »Orodja in nasveti za mobilno in digitalno participacijo mladih po vsej Evropi« je RCSS skupaj z mladimi in mladinskimi organizacijami pripomogel k razvoju spletnega orodja OPIN.ME. Organizirane so bile tri delavnice za mlade, ki so poudarjale pomembnost aktivnega vključevanja mladih v lokalno skupnost ter prednosti eParticipacije. Platformo in mobilno aplikacijo lahko tudi po koncu projekta brezplačno uporabljajo neprofitne javne organizacije z območja Srca Slovenije. Študentski klub KLIŠE in Mladinski center Litija spletno orodje aktivno uporabljata od septembra 2017, v času trajanja projekta pa so jo uporabljali in testirali tudi v Gimnaziji Litija, Občini Kamnik ter Mladinskem centru AIA MengešNa portalu smo tako objavili 13 projektov, ki so skupaj pridobili 245 koristnih povratnih informacij mladih. V okviru projekta EUth se je na pobudo RCSS Občina Lukovica uspešno prijavila na razpis »OP!N za mlade«, v okviru katerega so ustanovili Mladinski Klub STIK, ki povezuje mlade in jih vključuje v družbo. 
Besedilo in foto: Anamarija Kamin in Anita Molka, Razvojni center Srca Slovenije0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mengeš!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Mengšan
Številka: 05-2018
Izšla: 18.05.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.05.2018
Danes ni dogodkov.
23.05.2018 | Kultura
Zanimivo popotovanje - Malezija
24.05.2018 | Kultura
DAN NOROSTI
25.05.2018 | Družabni dogodki
Delavnica: Izdelava trdega mila v Mengšu
25.05.2018 | Tečaji in delavnice
Otvoritev letnega vrta @Stara fabrka
25.05.2018 | Kultura
ALPSKA SAGA
23.05.2018 | Kultura
Zanimivo popotovanje - Malezija
24.05.2018 | Kultura
DAN NOROSTI
25.05.2018 | Družabni dogodki
Delavnica: Izdelava trdega mila v Mengšu
25.05.2018 | Tečaji in delavnice
Otvoritev letnega vrta @Stara fabrka
25.05.2018 | Kultura
ALPSKA SAGA

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo