Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 18.08.2018

pretežno jasno
Ponoči bo večinoma jasno. Zjutraj se bo na jugovzhodu rahlo pooblačilo. Najnižje jutranje temperature bodo večinoma od 13 do 16, ob morju okoli 19 °C.
17°C | 32°C
nedelja, 19.08.2018
17°C | 32°C
ponedeljek, 20.08.2018
16°C | 32°C
torek, 21.08.2018
17°C | 32°C
Opozorila
Petek, 17.8.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
32°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

OBVOZNICA MENGEŠ – DELOVNI SESTANEK ŽUPANA S ......


OBČINSKE

| |
14.06.2017      14:22
A A

OBVOZNICA MENGEŠ – DELOVNI SESTANEK ŽUPANA S PREDSTAVNIKI DRUŽBE DRI-upravljanje investicij, d.o.o.


Na delovnem sestanku o realiziranih in načrtovanih aktivnostih za gradnjo manjkajočega dela obvoznice v Občini Mengeš, ki je bil dne 13. junija 2017 na sedežu družbe DRI upravljanje investicij d.o.o., v Ljubljani, so Franc Jerič, župan Občine Mengeš, Aleš Hojs, direktor za področje cest in razvojnih projektov in Bojan Cerkovnik, vodja projekta gradnje obvoznice v Občini Mengeš, pregledali dosedanje aktivnosti v zvezi izgradnje manjkajočega dela obvoznice. Z zadovoljstvom je bilo ugotovljeno, da dela na projektu nemoteno in pospešeno napredujejo. Na vseh zemljiščih na trasi obvoznice je bila spomladi pridobljena pravica graditi in tudi že pridobljeno kulturno varstveno soglasje, zato se nadaljuje s pripravami za oddajo vloge za gradbeno dovoljenje.


Deli:

Bojan Cerkovnik, skrbnik projekta gradnje obvoznice v Občini Mengeš, je ponovno poudaril, da je izgradnja manjkajočega dela obvoznice prioriteta: »Vse aktivnosti v zvezi z gradnjo manjkajočega dela obvoznice se izvajajo skladno z začrtanim časovnim planom. V aprilu so bila pridobljena vsa potrebna zemljišča. V maju smo pridobili kulturno varstveno soglasje. Postopek izbire izvajalca za pripravo projektne naloge je v teku.«

Tudi Aleš Hojs, direktor za področje cest in razvojnih projektov na DRI je zagotovil, da je gradnja manjkajočega dela obvoznice v Občini Mengeš prioriteta tako na DARS kot na DRI: »Vse aktivnosti usklajujemo s predstavniki DARS na rednih mesečnih sestankih.« Franc Jerič, župan Občine Mengeš, je ponovno opozoril, da je izgradnja manjkajočega dela obvoznice v Občini Mengeš nujna. Pojasnil pa je tudi, da so se začeli župani občin na območju nezgrajene obvoznice Želodnik – Vodice povezovati in da bodo skupaj z izvoljenimi poslanci Državnega zbora RS iz omenjenega območja, pripravili pobudo, da se izgradnja obvoznice Želodnik Vodice vključi v naslednji program dela DARS-a, ki bo opredelil prioritete za naslednjih 6 let. »Izgradnja obvoznice Želodnik Vodice je edini način, da se sprosti pretočnost prometa na lokalnih cestah oziroma da se tranzitni, predvsem tovorni promet preusmeri drugam. S tem bomo prebivalcem na tem območju ponovno zagotovili prometno varnost ter kvaliteto bivanja brez hrupa, prometnih zamaškov in škodljivih izpušnih plinov.« 

Dogovorili so se, da se ponovno srečajo jeseni ter da se o aktivnostih redno obveščajo tudi prek elektronske pošte.

Besedilo in foto: Tina Drolc 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mengeš!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Mengšan
Številka: 07-2018
Izšla: 13.07.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Avgust 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.08.2018
Danes ni dogodkov.
18.08.2018 | Šport
PRIJATELJSKA TEKMA : NK KRESNICE : NK MENGO28
18.08.2018 | Družabni dogodki
Veselica z Modrijani v Tacnu
23.07.201 | Družabni dogodki
Počitniško varstvo
18.08.2018 | Šport
PRIJATELJSKA TEKMA : NK KRESNICE : NK MENGO28
18.08.2018 | Družabni dogodki
Veselica z Modrijani v Tacnu
23.07.201 | Družabni dogodki
Počitniško varstvo
25.08.2018 | Kultura
Mengeš iz preteklosti v sedanjost in za prihodnost

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo