Tudi letos je v občini Mengeš potekala proslava ob dnevu državnosti, ki se je vnovič odvila na Dobenu. Pred uradnim delom so se številni občani udeležili že tradicionalnega pohoda, ki se je začel v Topolah, s postankom v Loki pri Mengšu, zaključil pa na Dobenu pred Dobenskim hramom, kjer se je nato odvil uradni del proslave.
Občinsko proslavo, ki smo jo letos obeležili na kresni večer, 23. junija, je povezovala Olga Pavlin, uvodoma pa nas je nagovoril župan občine Mengeš, Bogo Ropotar, ki je bil del pohodniške skupine, ki je dobenski vrh dosegla peš. Kot slavnostna govornica se je državnemu prazniku na omenjeni občinski proslavi poklonila mengeška podžupanja, mag. Tina Štrukelj, ki je v svojem nagovoru izpostavila ključne vrednote, ki vselej spremljajo občane Mengša, poudarila pa predvsem sodelovanje in povezovanje. Tudi podžupanja je svojo predanost izkazala z udeležbo na pohodu.
Za glasbeni vložek je poskrbel Mešani pevski zbor Svoboda Mengeš, ki zadnja leta deluje pod dirigentsko taktirko Uršule Jašovec, ki je z razgibano izbiro slovenskih pesmi požela veliko navdušenje, zbor pa je posledično ustvaril pristno radostno vzdušje.
Seveda ni manjkal niti tradicionalen golaž, ki ni nahranil le pohodnikov, marveč vse udeležence večerne proslave, poleg tega pa smo vsi obiskovalci občinskega dogodka prejeli tudi krasne majice, ki nas bodo še dolgo ne le spominjale na prijeten večer, marveč tudi opominjale na ključne vrednote, ki jih ob dnevu državnosti tako radi izpostavljamo in zaradi katerih smo lahko ponosni, da smo Slovenci.
Kot je v svojem nagovoru ob slovenskem prazniku dan pozneje izpostavila predsednica države, Nataša Pirc Musar: »Država ni nekaj abstraktnega, država smo ljudje.«
Slovenija, še enkrat vse najboljše!





