Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo v zahodni Sloveniji delno jasno. Drugod bo pretežno oblačno, ponekod v vzhodni Sloveniji bo občasno še možen rahel dež. Predvsem v Prekmurju in deloma na Štajerskem in Koroškem ter na Gorenjskem vzdolž Karavank in Kamniških Alp bo pihal severni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 9 do 13, na Primorskem do okoli 17 stopinj C.
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 20°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Občina Mengeš nadaljuje z urejanjem komunalne ......


LOKALNE SKUPNOSTI, DOGODKI

| |
22.11.2016      17:13
A A

Občina Mengeš nadaljuje z urejanjem komunalne infrastrukture, sedaj na dveh območjih M52 in M53 (območje bivše tovarne Tamiz)


Občine Mengeš je v tem mesecu začela z izvedbenimi deli urejanja komunalne infrastrukture na območju M52 in M53. Z izvedbo projekta bo zagotavljana potrebna komunalna infrastruktura za dva poslovna subjekta na območju M52 in načrtovano stanovanjsko gradnjo na območju M53. Urejanje komunalne infrastrukture poteka v dveh fazah, v prvi fazi sta že bila zgrajena komunalni in vodovodni kanal ter optični vod. V drugi fazi, ki bo predmet zasebnega poslovnega investitorja, pa se bo izvedla pokablitev zračnega električnega voda z izgradnjo elektro kabelske kanalizacije.


Začetek urejanje komunalne infrastrukture na območju M52 in M52 (območje bivše tovarne Tamiz)
Začetek urejanje komunalne infrastrukture na območju M52 in M52 (območje bivše tovarne Tamiz)
Deli:

V prvi fazi je bil zgrajen primarni vodovod v dolžini 320 m, ki je prilagojen načrtovanim potrebam območij M52 in M53. Primarni vodovod bo tako zagotavljal nemoteno oskrbo subjektov, tako poslovnih kot gospodinjstev s pitno vodo ter zagotavljal požarno varnost z dvema novima hidrantoma. Vzporedno z vodovodnim sistemom je bila zgrajena tudi fekalna kanalizacija v dolžini 250 m, na katero so priključene tudi odpadne vode obeh poslovnih in načrtovanih stanovanjskih objektov. V projekt je vključena tudi izgradnja telekomunikacijskih vodov v dolžini 101 m, s cevno kanalizacijo in navezavo na obstoječe kabelske jaške na omrežje Telekoma Slovenije. Kabelski razvodi se bodo gradili v kasnejših fazah, odvisno od dogovorov z upravljavcem oziroma ponudnikom TK storitev. Cevovodi so, zaradi lažjega vzdrževanja in morebitnih popravil, vgrajeni po javnih površinah, v hodnik za pešce in kolesarsko stezo.

V drugi fazi, ki je predmet zasebnega poslovnega investitorja na območju M52, se bo gradila elektro kabelska kanalizacija. V okviru gradnje se bo obstoječi zračni električni vod, ki sedaj seka območji M52 in M53, zamenjal z električno kanalizacijo vgrajeno v zemljo. Električna kanalizacija bo priklopljena na elektro omarico na Liparjevi ulici in bo zagotavljala dobavo potrebne električne energije za načrtovano stanovanjsko gradnjo na območju M53 in oba poslovna subjekta na območju mM52. 

Izvedbena dela prve faze, ki jih na občini koordinira Gregor Lojevec, bodo zaključena predvidoma v začetku decembra. Območje oziroma zemljišče po katerem potekajo gradbena dela, bo po zaključku investicije vrnjeno v prvotno stanje.

Besedilo: Tina Drolc
Foto: Občinska uprava
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mengeš!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Mengšan
Številka: 10-2017
Izšla: 13.10.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo