V sredo, 18. maja 2022, je po obsežni prenovi Slomškove ulice potekala simbolična otvoritev ulice. V mesecu aprilu zaključeno obnovo ulice je na otvoritvi predstavil Franc Jerič, župan Občine Mengeš: »Za obsežno obnovo je bil kot najugodnejši izvajalec izbrano podjetje Lavaco, d.o.o., gradbeni nadzor pa je opravljal nadzornik Miloš Drnovšek. S slednjim občina že dalj časa zgledno sodeluje in prepričan sem, da je bilo njegovo delo dobro opravljeno tudi na Slomškovi ulici. Posebej bi se zahvalil občankam in občanom, ker so sodelovali tako z izvajalcem kot z nadzornikom in upoštevali, včasih tudi dnevno spremenjeno prometno ureditev.« Pri rezanju traku je županu pomagala najstarejša občanka ulice, gospa Marija Jagodic, ki je za to priložnost oblekla narodno nošo.
Simbolična otvoritev Slomškove ulice se je začela z nastopom Mengeške godbe, nato pa je sledila kratka predstavitev investicije s strani Franca Jeriča, župana Občine Mengeš, ki je posebej izpostavil: »Obnova je bila zahtevna, saj je bilo potrebno v eni ulici zamenjati kar 27 hišnih priključkov. Naj povem še, da je bilo za enotno preplastitev cestišča porabljenih 1.000 m2 asfalta.« Obnova Slomškove ulice se je pričela oktobra 2021 in je bila zaključena v aprilu 2022. Projekt je poleg zamenjave 320 m vodovoda in 220 m kanalizacije vključeval zamenjavo 27 hišnih priključkov, vzpostavitev javne razsvetljave in obnovo cestišča v celoti. Sočasno se je obnovilo tudi pločnik na delu Zadružniške ulice in del cestišča na Maistrovi ulici.
Na simbolični otvoritvi sta trak prerezala Franc Jerič, župan Občine Mengeš, in gospa Marija Jagodic, najstarejša občanka Slomškove ulice, ki je prav posebej za to priložnost oblekla narodno nošo. Na otvoritvi so nastopili tudi mengeški godbeniki, poskrbljeno pa je bilo tudi za manjšo pogostitev.
Investicija je bila izvedena v sodelovanju Občine Mengeš z JKP Prodnik in je del investicij, ki so povezane z redno obnovo vodovodna in kanalizacijskega omrežja. S tem Občine Mengeš in JKP Prodnik zagotavljata občankam in občanom dostop do kvalitetne pitne vode. Za obnovo celotnega cestišča in vzpostavitev javne razsvetljave so bila zagotovljena sredstva v občinskem proračunu, za preostal del investicije pa sredstvi zbrana z omrežninami. V poletnih mesecih bo občina Mengeš v dogovoru z JKP Prodnik nadaljevala s sanacijo vodovodnega in kanalizacijskega omrežja v občini. V planu investicij za leto 2022 sta med drugim vključeni tudi celovita prenova Slovenske ceste in obnova Murnove ulice.




