Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.07.2018

oblačno
Ponoči se bo dogajanje umirilo. Zjutraj pa se bo na zahodu ponovno zmerno pooblačilo, možna je kakšna ploha ali nevihta. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 18, ob morju okoli 20 °C.
18°C | 26°C
nedelja, 20.07.2018
17°C | 30°C
ponedeljek, 22.07.2018
17°C | 27°C
torek, 23.07.2018
17°C | 29°C
sreda, 24.07.2018
16°C | 28°C
Opozorila
Petek, 20.7.2018 ob 18h
Zvečer bodo v notranjosti še nastajale nevihte, možna so krajevna neurja.
18°C
26°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Retrospektivno razstavo ob 20 letnici Vodnega ......


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
05.10.2017      11:54
A A

Retrospektivno razstavo ob 20 letnici Vodnega detektiva


Galerija KD Domžale je v septembru gostila Retrospektivno razstavo ob 20 letnici Vodnega detektiva, izobraževalnega programa, ki že 20 let spodbuja osnovnošolsko mladino po vsej Sloveniji k raziskovanju voda in lokalnega okolja ter h kreativnemu razmišljanju o vodi in problemih vezanih na vodo.


Deli:

Vodni detektiv je izobraževalni program za osnovnošolsko mladino, ki ga že 20 leto organizira ICRO - Inštitut za celostni razvoj in okolje iz Domžal, v sodelovanju z Ministrstvom za okolje in prostor (MOP). Učenci skupaj z mentorji raziskujejo vode preko različnih aktivnosti ( terensko delo, eksperimenti, anketa, pogovor z občani, raziskovanje  literature…) ter spoznavajo razmere v okolju, kjer živijo, svoja spoznanja pa predstavijo tudi na likovni in literarni način, kar so tudi domžalske šole v vseh teh letih večkrat zelo uspešno izvedle.

Razstava predstavlja dvajset tem, ki so bile obravnavane v okviru vsakoletnih natečajev (npr. Kako se reka očisti?, Ribe, Poplave, Vodam več prostora! Itd.). Pri vsaki temi so poudarjene ključne vsebine, aktualne za današnji čas in namenjene ozaveščanju širše skupnosti. Poleg so predstavljeni rezultati in ključni poudarki vsakoletnih natečajev.
Na razstavi so predstavljeni tudi nagrajeni izdelki letošnjega natečaja na temo »Mikroplastika«. To je problematika, ki smo se je začeli zavedati šele v zadnjem času. Vodna okolja, ki so onesnažena z mikroplastiko, so bivališča številnih živali, ki delčke mikroplastike s hrano dobijo v svoje telo. Tako mikroplastika obremenjuje celotno prehrambno verigo. Več o tem in predvsem o tem kako na to temo razmišlja mladina lahko izveste na sami razstavi.

Med letošnjimi nagrajenci natečaja je tudi OŠ Mengeš z daljšo zgodbo z naslovom »Rešena«. Napisali so jo lanski osmošolci dodatnega pouka Manca Drgan, Gašper Sitar, Jakob Vid Štruklec in Martin Jereb. Zgodba govori o srečni rešitvi morske želve karete pred gotovo smrtjo, saj se je le ne zapletla v plastiko, temveč je imela s plastiko zapolnjen tudi želodec. Več informacij na https://www.facebook.com/vodni.detektiv/ in http://vodni-detektiv.si/.

 

Besedilo in foto: mag. Marta Vahtar, ICRO – Inštitut za celostni razvoj in okolje, Domžale

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mengeš!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Mengšan
Številka: 07-2018
Izšla: 13.07.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.07.2018
Danes ni dogodkov.
23.07.201 | Družabni dogodki
Počitniško varstvo
24.07.201 | Tečaji in delavnice
OTROŠKA POLETNA DELAVNICA
30.07.201 | Družabni dogodki
Zabavno plesni tabor
23.07.201 | Družabni dogodki
Počitniško varstvo
24.07.201 | Tečaji in delavnice
OTROŠKA POLETNA DELAVNICA
30.07.201 | Družabni dogodki
Zabavno plesni tabor

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo