Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.09.2018

oblačno
Zvečer bo pretežno jasno, ponoči pa se bo postopno pooblačilo. Zjutraj bo v severnih in ponekod v zahodnih krajih začelo deževati, sprva bo lahko kje tudi zagrmelo. Jutranje temperature bodo od 12 do 17, na Primorskem od 17 do okoli 20 °C.
16°C | 18°C
nedelja, 21.09.2018
14°C | 30°C
ponedeljek, 23.09.2018
11°C | 25°C
torek, 24.09.2018
13°C | 19°C
sreda, 25.09.2018
4°C | 16°C
Opozorila
Petek, 21.9.2018 ob 18h
Jutri dopoldne bodo predvsem na Gorenjskem, severnem Primorskem in deloma v osrednji Sloveniji možni krajevni nalivi, zaradi katerih pričakujemo močnejši porast hudourniških vodotokov.
16°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

V gradbeni sezoni 2018 predviden začetek in ......


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
20.12.2017      12:34
A A

V gradbeni sezoni 2018 predviden začetek in konec gradnje obvoznice v občini Mengeš


V petek, 15. decembra 2017, se je Franc Jerič, župan Občine Mengeš na sedežu družbe DRI upravljanje investicij d.o.o., v Ljubljani srečal z Alešem Hojsom, direktorjem za področje cest in razvojnih projektov ter Bojanom Cerkovnikom, vodjo projekta gradnje obvoznice v Občini Mengeš. Srečanje pred Novim letom je bilo namenjeno pregledu opravljenih aktivnosti za pridobitev gradbenega dovoljenja za gradnjo manjkajočega dela obvoznice v občini Mengeš. Postopki tečejo v skladu s terminskim planom, gradbeno dovoljenje bo predvidoma pridobljeno v januarju oz februarju 2018, sama gradnja pa se bo začela, ob terminsko ugodni izbiri izvajalca, v začetku gradbene sezone 2018.


Sestanek na DRI, Franc Jerič, župan Občine Mengeš, Aleš Hojs, direktor za področje cest in razvojnih projektov in Bojan Cerkovnik, vodja projekta gradnje obvoznice v občini Mengeš
Sestanek na DRI, Franc Jerič, župan Občine Mengeš, Aleš Hojs, direktor za področje cest in razvojnih projektov in Bojan ...
Deli:

Aleš Hojs, direktor za področje cest in razvojnih projektov, je izpostavil dobro sodelovanje in koordinacijo aktivnost povezanih z gradnjo obvoznice, posebej manjkajočega dela v občini Mengeš: »Vse aktivnosti usklajujemo na rednih mesečnih sestankih s predstavniki DARS in gradnjo obvoznice, posebej manjkajočega dela v občini Mengeš, ostaja prioriteta
Bojan Cerkovnik, vodja projekta gradnje obvoznice v občini Mengeš, je predstavil opravljene aktivnosti od zadnjega sestanka ter napovedal: »Nadaljujemo skladno z dogovorjenim terminskim planom. Pričakujemo, da se bo gradnja manjkajočega dela obvoznice v Občini Mengeš, ob terminsko ugodni izbiri izvajalca, začela in končala v gradbene sezone 2018
Franc Jerič, župan Občine Mengeš, se je zahvalil za vse informacije in pojasnil: »V občini že težko pričakujemo realizacijo gradnje dogovorjenega dela obvoznice, saj si vsi želimo preusmeriti tovorni promet iz centra mesta Mengeš«.

Pri tem je oba predstavnika družbe DRI povabil na eno od prihodnjih sej občinskega sveta, na katerem bi svetnicam in svetnikom predstavila aktivnosti pri izvedbi obvoznice. Vabilo je bilo z njune strani z veseljem sprejeto. Glede na prva poizvedovanja o vrednosti del so ugotovili, da je višina rezerviranih sredstev primerna in upajo, da bodo postopki izbire izvajalca potekali brez zapletov in pritožb. 

Besedilo in foto: Občinska uprava Občine Mengeš
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mengeš!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Mengšan
Številka: 09-2018
Izšla: 14.09.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
September 22 23 24 25 26 27 28 29 30 1
22.09.2018 | Umetnost
SPREHOD OB PŠATI
26.09.2018 | Tečaji in delavnice
Povezava med čustvi in zdravjem
01.10.2018 | Tečaji in delavnice
Tečaj angleščine za otroke
22.09.2018 | Umetnost
SPREHOD OB PŠATI
26.09.2018 | Tečaji in delavnice
Povezava med čustvi in zdravjem
01.10.2018 | Tečaji in delavnice
Tečaj angleščine za otroke

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo