Logo MojaObčina.si

Mengeš

JUTRI
1°C
-1°C
NED.
1°C
-3°C
Deli

Nadaljevanje rekonstrukcijskih del na Ropretovi cesti v mesecu marcu 2018

V mesecu decembru 2017 so bile vremenske razmere ugodne, zato je občina nadaljevala s projektom rekonstrukcije cest. Na 400 m odseku Ropretove ceste, ceste mimo Ince, so bili vgradni komunalni vodi. Z rekonstrukcijo se bo nadaljevalo v marcu 2018, ko bo s komunalnimi vodi opremljeno še več kot 100 m. Pri tem bo rekonstruiran tudi pločnik, v skupni dolžini 410 m ter vgrajena javna razsvetljava.

V decembru 2017 je bila v celoti zgrajena fekalna kanalizacija v dolžini 357 m in 13 odcepov za fekalne priključke, meteorna kanalizacija v dolžini 115 m,  vodovod v dolžini 502 m in 18 hišnih priključkov, kabelska kanalizacija za javno razsvetljavo v dolžini 390 m, elektrokabeljska kanalizacija v dolžini 467 m in PTT kanalizacija v dolžini 627 m. Izdelan je bil spodnji ustroj ceste v dolžini 375 m, položeni granitni robniki v dolžini 668 m, granitne kocke v dolžini 187 m in betonski lamelni robniki v dolžini 351 m. Koordinacija vseh koncesionarjev je bila posebno zahtevna naloga, tako za skrbnika projekta kot za izvajalca. Cesta, ki se je v zimskih mesecih utrdila, bo asfaltirana takoj, ko bo dopuščalo vreme, predvidoma v mesecu marcu.  
V mesecu 2018, ko se bo nadaljevala z rekonstrukcijo Ropretove ceste, se najprej načrtuje asfaltiranje  ceste v dolžini 375 m. Nato pa se bodo položili granitni robniki v dolžini 110 m, granitne kocke v dolžini 70 m, zgradila meteorna kanalizacija in odvodnjavanje v dolžini 50 m, pločnik s tamponom v dolžini 410 m. Projekt bo zaključen z izdelavo izvozov na dvorišča ter postavitvijo drogov javne razsvetljave. Predvidevamo, da bodo dela ob ugodnih vremenskih razmerah končana sredi meseca maja 2018. 

Besedilo in foto: Občinska uprava Mengeš

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij