Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.07.2018

oblačno
Zvečer in v prvem delu noči se bodo še pojavljale krajevne plohe in nevihte, nekatere bodo lahko močnejše. V drugi polovici noči se bo vreme prehodno umirilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 18, ob morju okoli 20 °C.
17°C | 26°C
torek, 23.07.2018
18°C | 29°C
sreda, 24.07.2018
16°C | 29°C
četrtek, 25.07.2018
16°C | 29°C
Opozorila
Sobota, 21.7.2018 ob 16h
Do sredine noči na nedeljo bodo možna krajevna neurja.
17°C
26°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Urejanje ekološkega otoka ob Zdravstveni ......


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
11.05.2017      8:43
A A

Urejanje ekološkega otoka ob Zdravstveni enoti Mengeš


Namen ekoloških otokov je približati ločeno zbiranje odpadkov prebivalcem v neposredno bližino domov. S tem namenom je v Občini Mengeš postavljenih 22 ekoloških otokov, ki imajo zabojnike za zbiranje različnih odpadkov. Na vseh ekoloških otokih so zabojniki za zbiranje odpadnega papirja in stekla, na 3 otokih pa so tudi zabojniki za zbiranje manjših gospodinjskih električnih naprav in zabojniki Humana za zbiranje odpadnik oblačil. Vsak zabojnik je opremljen z napisom, ki obvešča kaj v zabojnik sodi in kaj ne.


Fotografija nepravilno odločenih odpadkov na ekološkem otoku ob Zdravstveni enoti Mengeš
Fotografija nepravilno odločenih odpadkov na ekološkem otoku ob Zdravstveni enoti Mengeš
Deli:

Občina Mengeš je nosilka organiziranega zbiranje komunalnih odpadkov, kar vključuje redni odvoz odpadkov, spomladanski in jesenki odvoz kosovnih odpadkov, možnost odlaganje odpadkov v zbirnem centru ter ločeno zbiranje odpadkov na bioloških otokih. Storitev izvaja Javno komunalno podjetje Prodnik, ki po organiziranem sistemu prazni in vzdržuje tudi ekološke otoke.
V primeru, da so zabojniki na  posameznem ekološkem otoku odloženi  nemarno, poleg zabojnika, ali pa celo odpadki, ki vanj ne sodijo, je potrebno organizirati izredni odvoz in čiščenje ekološkega otoka.  V zadnjem času se to pogosto dogaja na ekološkem otoku ob Zdravstveni enoti Mengeš. V zadnjem mesecu je bilo potrebno zaradi nepravilno odloženih odpadkov v sredino otoka, kljub temu, da so bili zabojnik prazni, ter odpadkov, ki ne sodijo na ekološki otok, organizirati dodatno praznjenje in čiščenje ekološkega otoka ob Zdravstveni enoti Mengeš. To je poseglo v sistem izvajalca in predstavlja dodatni strošek za nosilko storitve, torej Občino Mengeš.

V Občini Mengeš vse prebivalce vabimo, da še naprej ločeno zbirajo odpadke na ekoloških otokih in da odpadke odlagajo direktno v zabojnike, ki so v ta namen tudi označeni. V primeru, da morajo odložiti odpadke, ki ne sodijo na ekološki otok, jih lahko brezplačno odložijo v Zbirnem centru na Dobu vsak delovni dan po 15. uri in konec tedna v času uradnih ur. S spoštovanjem reda odlaganja odpadkov bomo sami prebivalci skrbeli svoje okolje, tudi za urejenost ekoloških otokov.  

Besedilo in foto: Tina Drolc
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mengeš!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Mengšan
Številka: 07-2018
Izšla: 13.07.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.07.2018
Danes ni dogodkov.
23.07.201 | Družabni dogodki
Počitniško varstvo
24.07.201 | Tečaji in delavnice
OTROŠKA POLETNA DELAVNICA
30.07.201 | Družabni dogodki
Zabavno plesni tabor
23.07.201 | Družabni dogodki
Počitniško varstvo
24.07.201 | Tečaji in delavnice
OTROŠKA POLETNA DELAVNICA
30.07.201 | Družabni dogodki
Zabavno plesni tabor

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo