Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 19.10.2018

pretežno jasno
Danes bo povečini sončno, sprva v severovzhodni Sloveniji še pretežno oblačno. Zjutraj in dopoldne bo po nekaterih nižinah megla. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 17 do 21, na Primorskem do 24 °C.
10°C | 20°C
sobota, 18.10.2018
11°C | 21°C
nedelja, 20.10.2018
8°C | 20°C
ponedeljek, 21.10.2018
8°C | 16°C
torek, 22.10.2018
4°C | 15°C
Opozorila
Petek, 19.10.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Ureditev mestnega središča Mengša


OBČINSKE, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
29.03.2018      7:51
1
A A

Ureditev mestnega središča Mengša


V četrtek, 22. marca 2018, so bila na seji Občinskega sveta Občine Mengeš predstavljena izhodišča za pripravo predloga za mestno središče naselja in občine Mengeš. Pri predstavitvi izhodišč je bilo v ospredju razmerje med obstoječimi objekti in drugimi, predvsem zelenimi elementi v prostoru ter potrebami po novih prostorih, npr. parkirišča ob Kulturnem domu Mengeš in še neizgrajene Športne dvorane Mengeš, urejen prostor za tržnico in drugo.


Deli:

Občina Mengeš je v letu 2017 pristopila k projektu ureditve novega mestnega središča Mengeša. Glede na obstoječe objekte, Športni park Mengeš, Osnovno šolo Mengeš, Športno dvorano Mengeš, Staretov grad, Oranžerijo in druge objekte ter zelene površine, se je oblikoval predlog ureditve središča v neposredni bližini stavbe Občinske uprave Mengeš. V tem predelu bi uredili prostor za tržnico, parkirno hišo v dveh nivojih, mestni vodnjak, knjižnico, javne sanitarije in druge prostore za izvajanje vsebin in dogodkov v občini.

Izhodišča so bila predstavljena v obliki filma, ki je objavljen na povezavi.

Svetnice in svetniki Občinskega sveta Občine Mengeš so se seznanili s projektom in podprli predlog ureditve mestnega središča Mengeš.

Besedilo in foto: Občinska uprava Mengeš
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mengeš!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 1 komentarjev
Tomaž Štebe
Tomaž Štebe Se strinjam0 Se ne strinjam0
Zadeva 'ureditev mestnega središča mesta Mengeš' je bila (le) seznanitev z 'OSNUTKOM STROKOVNIH PODLAG', ki jih je pripravil arhitekt Tomaž Schlegl iz Kamnika (le) z upravo Občine Mengeš. In je njihov pogled (le) na mestno središče okoli občinske stavbe, kulturnega doma in mestnega parka. Menim, da bi morali bolj slediti (nekdanjemu) geslu Mengeš, mesto na deželi in obravnavati mestno središče širše, bolj usmerjeno v 'zeleno' smer (obsežnega zaledja narave, mengeškega jezera, na zahodu) kakovostnega bivanja in ugodne prometne lege, namesto preobsežnega pozidavanja še tistega malo odprtega prostora v mestu. Torej bolj razpršenega, še bolj z zelenjem in všečnim oblikovanjem zasnovano mesto (npr. Tonhovina, Glavni trg, območje Filc, Cerkev, Trdinov trg, Mestni park - Gobavica - Mengeško jezero z zaledjem, ..).

30.03.2018 ob 1:21:32 Odgovor Prekliči
1 komentarjev
Stran


Virtualni asistent
Mengšan
Številka: 09-2018
Izšla: 14.09.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
24.10.2018 | Turizem
Zanimivo popotovanje - Uganda
25.09.2018 | Tečaji in delavnice
Svetovalnica za mlade

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo