Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 20.09.2018

pretežno jasno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo zjasnilo. Zjutraj bo pretežno jasno, po nekaterih kotlinah in dolinah bo megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 10 do 15, ob morju okoli 18°C.
15°C | 27°C
petek, 19.09.2018
15°C | 28°C
sobota, 21.09.2018
14°C | 30°C
nedelja, 22.09.2018
15°C | 20°C
ponedeljek, 23.09.2018
13°C | 21°C
Opozorila
Sreda, 19.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
27°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Skupščina TD in zbor krajanov


LOKALNE SKUPNOSTI, DRUŠTVA

| |
16.03.2017      9:07
A A

Skupščina TD in zbor krajanov


Redna letna skupščina Turističnega društva Dobeno, je bila letos organizirana v sredo 8, marca 2017, ob 18. uri, gostoljubje pa nam je nudilo gostišče Dobenski hram. Po končani skupščini TD smo nadaljevali še z zborom krajanov. Prisotnih je bilo 28 krajanov, vabilu pa so se odzvali 3 povabljeni. Morda je slabši udeležbi krajanov in povabljenih, botroval datum, ki se je prekrival z dnevom žena in si ga nemalo žensk, vzame za svoj praznik.


Deli:

Vse prisotne je pozdravil in se jim zahvalil za udeležbo, predsednik društva Martin Einsiedler, še posebej županu, Francu Jeriču, predsedniku PGD Loka, Robertu Ručigaju in predsedniku VO Loka, Darku Purnatu. Po izvolitvi organov skupščine in opravljeni verifikaciji, je predsednik v nadaljevanju podal poročilo o delu društva v preteklem letu. Aktivno delo članov je bilo nagrajeno z glasnim aplavzom. Sledila je predstavitev programa dela društva za leto 2017, ki izraža voljo članov, da se že uveljavljene aktivnosti nadaljujejo, predlagano pa je bilo še nekaj zanimivih novosti.

Skupščina je potrdila, nov logotip TD Dobeno, hrastov list z želodom, ki je zamenjal starega, hruški – tepki. Novi znak si je prislužil veliko odobravanja in pohval. Prisotni so bili informirani, tudi o poteku izdelave Dobenskega prospekta, ki je v zaključni fazi, pokazan je bil osnutek, ki bo končan in predstavljen, predvidoma, na Dobenskem prazniku. Sledila je podelitev priznanj TD, Brigiti Hernjavec in Naci Aleš, za njuno vidno vlogo, pri obuditvi in prepoznavnosti našega društva.

Ker je organom društva letos potekel mandat, je skupščina razrešila stare in potrdila nove organe, v isti sestavi. Svoji funkciji sta zamenjala le, predsednik Martin Einsiedler, ki je postal podpredsednik, predsedniško mesto pa je prevzel, bivši podpredsednik Tone Vidrgar. Zahvalil se je Tinetu Einsiedlerju, za njegovo vidno vlogo in aktivno delo v društvu, ter izrazil upanje na njuno tesno sodelovanje, tudi v bodoče, vsem prisotnim pa za izkazano zaupanje in jim obljubil nadaljevanje aktivnosti za  prepoznavnost našega TD.                                                         
Nato je bila beseda predana gostom. Župan Franc Jerič, je pohvalil delo društva, predvsem na kulturnem področju in obljubil društvu, občinsko pomoč tudi v bodoče, pohvalo in pomoč pri delu društva sta ponudila tudi Robert Ručigaj v imenu PGD Loka in predsednik VO Loka Dare Purnat. 

Nadaljevali smo z zborom krajanov in besedo je prevzel predsednik VO, France Vehovec, ki je prisotnim krajanom predstavil aktivnosti VO v  letu 2016, ki so bile potrebne pri pripravi širitve in obnove ceste, pa tudi pri sami izvedbi del, da je obnova čim manj  motila prbivalce in izvajalce. Navedel je prostovoljne akcije, katerih so se udeležili tudi nekateri (na žalost, več ali manj vedno isti) krajani. Glede na to, da je dosedanji skrbnik občinskih cest, Gorenjska gradbena družba svoje delo opravljala slabo, ali sploh ne, smo svoje akcije usmerili, poleg izgradnje novih stopnic (Mengšan, Modre novice, oktober 2016), v čiščenje brežin, na cesti od Anžinove domačije proti vasi Rašica (Mengšan, januar 2017). Treba je poudariti, da gre največja zasluga za opravljene akcije prav predsedniku VO, Francetu Vehovcu. V nadaljevanju  predstavitve plana aktivnosti, za letošnje leto in srednjeročno obdobje, je še posebej pozval mlade in novodošle krajane, da se aktivno pridružijo krajevnim akcijam. Cilji so smelo zastavljeni, realizacija pa je odvisna predvsem od višine finančnih sredstev, ki jih občina namenja Dobenu. Žal so po občinskem proračunu za letos, znatno manjša od lanskih. Župan je nanizal nekaj dejstev in odgovorov na predstavljene Dobenske načrte in vprašanja nekaterih prisotnih, ki pa za enkrat niso spodbudna.

Glede na to, da je Dobeno raztegnjeno naselje, kjer število prebivalcev občutno narašča (po zadnjih podatkih 252 stalnih in 11 začasnih prebivalcev), tudi število hiš (pre)hitro raste, čedalje več je šoloobveznih otrok in mladine. A ni prostora (razen gostiln) za nobeno populacijo, kjer bi se lahko dobivali, imeli kakršnekoli aktivnosti, igrišče, igrala, kjer bi se lahko srečevali starši z otroci, v kraju ni niti javnega-občinskega droga, kamor bi ob prazniku lahko obesili državno zastavo, morda tudi občinsko… Večkrat je že bilo rečeno: »sami ste izbrali kje boste živeli in vedeli ste kako je…« , res je tako in zato veliko stvari, katere so za druge občane nesprejemljive, mi sprejemamo z razumevanjem. Toda ali to pomeni, da se moramo sprijazniti s tem, da bo vse tako tudi ostalo, da bodo na sejah občinskega sveta, zaradi afirmacije posameznika, ali zaradi interesa »mesta«, ki ima neprimerno večje število prebivalcev in tako tudi veliko, veliko več volilcev … interesi krajanov Dobena vedno odrinjeni?

  

Besedilo in foto: Tone Vidrgar  




0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI TURISTIČNO DRUŠTVO DOBENO? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
TURISTIČNO DRUŠTVO DOBENO
TURISTIČNO DRUŠTVO DOBENO
DOBENO 76
Tel:041 744 633
Mengšan
Številka: 09-2018
Izšla: 14.09.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
September 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.09.2018
Danes ni dogodkov.
21.09.2018 | Kultura
26. SEJEM V MENGŠU
22.09.2018 | Umetnost
SPREHOD OB PŠATI
26.09.2018 | Tečaji in delavnice
Povezava med čustvi in zdravjem
21.09.2018 | Kultura
26. SEJEM V MENGŠU
22.09.2018 | Umetnost
SPREHOD OB PŠATI
26.09.2018 | Tečaji in delavnice
Povezava med čustvi in zdravjem

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo