Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.09.2018

oblačno
Popoldne bo oblačno in deževno. Predvsem na Primorskem bodo sprva možne posamezne nevihte, tam bo začela pihati zmerna burja. Hladilo se bo, popoldanske temperature bodo le od 10 do 13, ob morju okoli 18 °C.
16°C | 18°C
nedelja, 23.09.2018
12°C | 24°C
ponedeljek, 24.09.2018
14°C | 20°C
torek, 25.09.2018
5°C | 18°C
sreda, 26.09.2018
3°C | 17°C
Opozorila
Sobota, 22.9.2018 ob 11h
Popoldne bodo predvsem na Gorenjskem, severnem Primorskem in deloma v osrednji Sloveniji možni krajevni nalivi, zaradi katerih pričakujemo močnejši porast hudourniških vodotokov.
16°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Skupinska čistilna akcija v Občini Mengeš na ......


LOKALNE SKUPNOSTI, €NERGIJA

| |
24.04.2017      16:13
A A

Skupinska čistilna akcija v Občini Mengeš na dan Zemlje


Čiščenje nepravilno odloženih odpadkov se v Občini Mengeš že tradicionalno začne z društvenimi čistilnimi akcijami v začetku aprila ter zaključi s skupno čistilno akcijo konec aprila v soboto. V letošnjem letu je bilo v okviru čistilnih akcij zbranih manj odpadkov kot v preteklih letih, kar je posledica višje okoljske osveščenosti občank in občanov ter dobrega sistem ločenega zbiranja odpadkov oziroma možnosti odlaganja na skupnem odlagališču v Dobu.


Skupina, ki je v okviru skupne čistilne akcije Občine Mengeš čistila na Drnovem
Skupina, ki je v okviru skupne čistilne akcije Občine Mengeš čistila na Drnovem
Deli:

Društvene čistile akcije so potekale v tednu od 3. do 10. aprila 2017. Že tradicionalno jih društva organizirajo sama in čistijo na vnaprej dogovorjenih območjih Občine Mengeš. Največ odpadkov v mestnih naseljih je bilo povezano z nemarnim odlaganjem manjših smeti na tla, v manj strnjenih naseljih pa tudi z gradbenimi odpadki, večjo belo tehniko in drugimi odpadki.
Skupna čistilna akcija pa je bila v soboto, 22. aprila 2017, zbor je bil ob 9. uri na parkirišču Kulturnega doma Mengeš. V enodnevni čistilni akciji so tako kot vsako leto sodelovali občanke in občani, kot člani društev, organizacij ter kot posamezniki. Čistilna akcija je potekala na štirih območjih, na Cegvenškem bajerju, na cesti od Topol proti Kosezam, na območju Drnovega in v Športnem parku Mengeš. V skupni čistilni akciji je bilo po 2 urnem zbiranju nepravilno odloženih odpadkov med 3 do 4 m3, kar je veliko manj kot v preteklih letih. Na občini ugotavljajo, da se količina v čistilnih akcijah zbranih odpadkov vsako leto zmanjšuje. K temu prav gotovo pripomore vedno večja okoljska osveščenost občank in občanov ter vzoren sistem ločenega zbiranja odpadkov na otokih, sedaj tudi manjših gospodinjskih aparatov in odpadkih baterij. Kljub temu pa ostaja grenak priokus, ki ga je v svojem uvodniku izpostavil tudi župan Občine Mengeš Franc Jerič: »Težko je najti besede, za tiste, ki nekontrolirano oziroma skrajno neodgovorno odlagajo razne stvari na mesta, ki za to niso primerna. Ali je res tako težko zapeljati te odpadke na skupno odlagališče v Dob pri Domžalah?«
Hvala vsem, ki ste sodelovali v društvenih ali skupni čistilni akciji ter seveda vsem, ki v skrbi za okolje odlagate odpadke v domače zabojnike, na ekoloških otokih ali na skupnem odlagališču v Dobu.

Besedilo in foto: Tina Drolc
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mengeš!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Mengšan
Številka: 09-2018
Izšla: 14.09.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
September 22 23 24 25 26 27 28 29 30 1
22.09.2018 | Umetnost
SPREHOD OB PŠATI
26.09.2018 | Tečaji in delavnice
Povezava med čustvi in zdravjem
01.10.2018 | Tečaji in delavnice
Tečaj angleščine za otroke
22.09.2018 | Umetnost
SPREHOD OB PŠATI
26.09.2018 | Tečaji in delavnice
Povezava med čustvi in zdravjem
01.10.2018 | Tečaji in delavnice
Tečaj angleščine za otroke

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo