Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 28.05.2018

oblačno
Danes bo sprva delno jasno, ponekod bo nekaj nizke oblačnosti. Popoldne in zvečer bodo nastale krajevne nevihte, nekatere z močnejšimi nalivi. Najvišje dnevne temperature bodo od 24 do 30 °C.
17°C | 28°C
torek, 29.05.2018
17°C | 27°C
sreda, 30.05.2018
16°C | 28°C
četrtek, 31.05.2018
16°C | 29°C
petek, 01.06.2018
16°C | 28°C
Opozorila
Ponedeljek, 28.5.2018 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
28°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Prva Kuh'na v Mengšu v letu 2018 ponovno v ......


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
19.04.2018      10:22
A A

Prva Kuh'na v Mengšu v letu 2018 ponovno v presežkih


V soboto, 14. aprila 2018, je na tržnici pred Gasilskim domom Mengeš, potekala prva Kuh'na v Mengšu, mengeške melodije okusov in glasbe v letu 2018. Obiskovalci kulinarične prireditve so zapolnili tržni prostor takoj po odprtju, ob 10. uri, druženje pa se je na sončno soboto in ob zanimivih glasbenih nastopih nadaljevalo vse do 18. ure. Ponudba kulinaričnih dobrot je bila raznolika, na voljo so bile tudi različne sladice. Organizatorji Kuh'ne v Mengšu so bili od podpori Občine Mengeš Turistično društvo Mengeš, Kulturno društvo Mihaelov sejem in Toma prireditve.


Tržni prostor, kjer je potekala prva Kuh'na v Mengšu, mengeške melodije okusov in glasbe, je bil poln od 10. pa vse do 18. ure.
Tržni prostor, kjer je potekala prva Kuh'na v Mengšu, mengeške melodije okusov in glasbe, je bil poln od 10. pa vse...
Deli:

Ob 10. uri je vse navzoče najprej pozdravil Bogo Ropotar, podžupan Občine Mengeš: »Vesel sem, da se lahko družimo ob dobri hrani. Še posebej, ker je to idealna priložnost, da se nam predstavijo naši lokalni gostinski ponudniki mogoče tudi malo drugače ter da vam lahko predstavimo tudi našo redno ponudbo na tržnici, ki je vsako soboto med 8. in 11. uro.«
V okviru kratke otvoritve so organizatorji Kuh'ne v Mengšu, mengeške melodije okusov in glasbe, ter stalni razstavljavci na trženjskem prostoru Mengeš pripravili posebno presenečenje za Vinka Sitarja, prvega dirigenta mengeške godbe veteranov. Za njegovo prijaznost in pripravljenost sodelovati so mu ob njegovem jubileju, v letu 2018 je praznoval 80 let, podarili košaro z darili.   

Obiskovalci Kuh'ne v Mengšu, mengeške melodije okusov in glasbe, pa so bili navdušeni nad izbiro kulinaričnih specialitet ter nad tekočo organizacijo, saj je bil trženjski prostor urejen tudi v popoldanskih urah, ko ga je obiskalo že več kot 1500 ljudi.
Organizatorji so k sodelovanju na Kuh'ni v Mengšu, mengeške melodije okusov in glasbe, povabili priznane gostinske ponudnike iz okolice. Povabilu so se odzvali tako gostinci iz Kamnika, Zdenko Đura z barvitimi hamburgerji, Maher Kaddoura s falaflom in okusi orienta ter Gostilna Pr' Mojci, Mojca Potočnik, s tuhinjsko postrvjo in golažem s polento, iz Mengša pa Toma prireditve z ocvrtim piščancem, praženim krompirjem in lignji na žaru, Turistično društvo Mengeš z nepogrešljivim Mengeškim bizgcem, Turistično društvo Dobeno & Dobenski hram Robert Jankovič s teletino izpod peke ter Jure Starman z dimljenimi rebrci BBQ, pečenimi v smokerju. Izredni okusi in priprava hrane so navdušili obiskovalce.
Veliko pa se jih je odločilo tudi za okusne sladice, od baklave do flancatov, carskega praženca, čokoladnih sladic in sladoleda, ki so jih ponujali Maher Kaddoura, Turistično društvo Mengeš, Popco, Topolovec in La Popsi, Mlakar.
Za kulturni program je na odprtju Kuh'ne v Mengšu, mengeške melodije okusov in glasbe, poskrbela Veteranska godba Mengeš. Nadaljevale pa so glasbene skupine iz Mengša, predstavili so se Harmonikarski orkester KD Mihaelov sejem, Sejmarji – KD Mihaelov sejem, Klub harmonikarjev Stopar in Ansambel ODZIV.
Med stalnimi ponudniki na tržem prostoru so svoje izdelke ponujali Kmetija pri Vazarju, Sadjarstvo Kimovec, Robert Zamljen, Lali, d. o. o., Kmetija Mis, Mesnine Mrčun in Čebelarstvo Pavrič. Obiskovalci Kuhʼne v Mengšu – melodije okusov in glasbe so si z zanimanjem ogledali njihove izdelke in obljubili, da jih obiščejo tudi v prihodnjih sobotah.
Ob zaključku so se organizatorji zahvalili gostinskim ponudnikom, ki so zadovoljni z obiskom in odzivom obiskovalcev zapustili Mengeš z obljubo, da se z veseljem vrnejo. Organizatorji in gostinci ocenjujejo, da je prvo Kuh'no v Mengšu, mengeške melodije okusov in glasbe v letu 2018, obiskalo več kot v lanskem oktobru.
Naslednja bo pred poletjem v soboto, 16. junija , tretja pa jeseni v soboto, 13. oktobra .

 

Besedilo in foto: Tina Drolc
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mengeš!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Mengšan
Številka: 05-2018
Izšla: 18.05.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 28 29 30 31 1 2 3 4 5 6
28.05.2018
Danes ni dogodkov.
30.05.2018 | Kultura
Zaupanje - kako in komu zaupati
31.05.2018 | Kultura
ČAKALNICA
02.06.2018 | Družabni dogodki
Akcija za pomoč živalim
04.05.2018 | Umetnost
FOTOGRAFSKA RAZSTAVA BINCE LOMŠEK
29.05.2018 | Kultura
OSREDNJA SLOVESNOST OB OBČINSKEM PRAZNIKU S PODELITVIJO OBČINSKIH PRIZNANJ
30.05.2018 | Kultura
Zaupanje - kako in komu zaupati
31.05.2018 | Kultura
ČAKALNICA
02.06.2018 | Družabni dogodki
Akcija za pomoč živalim
04.05.2018 | Umetnost
FOTOGRAFSKA RAZSTAVA BINCE LOMŠEK

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo