Logo MojaObčina.si

Mengeš

JUTRI
32°C
17°C
TOR.
24°C
13°C
Deli

Ogled gradbišča in načrtov za gradnjo Športne dvorane Mengeš uspešen, nepovratna sredstva ministrstva pristojnega za šport bodo izplačana še v letu 2019

Občina Mengeš je na »Javnem razpisu za sofinanciranje investicij izgradnje razsvetljave nepokritih športnih površin, sofinanciranje investicij v novogradnje javnih pokritih športnih objektov in sofinanciranje nakupa opreme za olimpijske športne centre (po kategorizaciji OKS – ZŠZ) v letu 2019« s popolno vlogo, ki je izpolnjevala vse razpisne pogoje, uspešno pridobila sredstva v višini 488.750,00 EUR. V četrtek, 11. oktobra 2019, sta si v okviru razpisa skladnost stanja na terenu s posredovano dokumentacijo ogledala mag. Darko Repenšek, vodja Sektorja za razvoj športa in športne infrastrukture in Maja Skale, svetovalka za področje športne infrastrukture, ki je vodila razpis (oba Direktorat za šport).

Maja Skale je ob ogledu objekta pojasnila: »Namen sredstev je zagotoviti kakovostne pogoje za izvajanje športne dejavnosti za vse kategorije uporabnikov ter ustvarjanje pogojev za razvoj tudi tekmovalnega športa.«

Mag. Darko Repenšek pa je še posebej poudaril: »Odločitev za sofinanciranje je povezana tudi z drugimi elementi, ki določajo kvalitetno izvajanje športnih dejavnosti, od visoko strokovno usposobljenega kadra za delo s športniki, pri čemer imajo pomembno vlogo tudi športni pedagogi, pa široke baze mladih, ki se ukvarjajo s športom. V občini Mengeš ste imeli izpolnjene vse pogoje, zato ste tudi pridobili nepovratna sredstva za sofinanciranje športnega objekta.« Pri pregledu stanja športa v občini in društev je izpostavil pomen upravljanja s športno dvorano, saj je to zagotovilo za uspešno vzdrževanje dvorane, ki bo uporabnikom na vseh ravneh omogočalo kvalitetno izvajanje športnih dejavnosti: »Ne glede na vsa pričakovanja ima prednost pri uporabi športnega objekta osnovna šola, izvajalci letnega programa športa na lokalni ravni, torej domača društva in klubi. Šele kasneje pa je seveda dobrodošla tudi tržna dejavnost, ki pa tudi zaradi obvez lokalne skupnosti do izvajanja Nacionalnega programa športa nikakor ne sme biti v ospredju.«

 

Besedilo in foto: Tina Drolc

 

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi