Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 18.11.2018

pretežno oblačno
Ponoči bo na Primorskem še precej jasno, v notranjosti Slovenije pa se bo postopno pooblačilo. Še bo pihal veter vzhodnih smeri, na Primorskem zmerna do močna burja. Jutranje temperature bodo od -3 do 2, na Primorskem okoli 4 °C.
1°C | 6°C
torek, 19.11.2018
2°C | 4°C
sreda, 20.11.2018
2°C | 2°C
četrtek, 21.11.2018
-1°C | 5°C
Opozorila
Sobota, 17.11.2018 ob 18h
V nedeljo bodo najmočnejši sunki burje predvsem v Vipavski dolini lahko presegli hitrost 100 km/h.
1°C
6°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Na Dobenu je tudi poleti živahno


LOKALNE SKUPNOSTI, SOSED SOSEDU

| |
16.08.2018      9:45
A A

Na Dobenu je tudi poleti živahno


Poleti, julija in avgusta, ko je turistična sezona na vrhuncu, večina ljudi odide na dopuste in izlete, na morje, ob jezera, v hribe ali gore ... Letošnje poletje je poleg visokih temperatur radodarno tudi s pogostimi lokalnimi padavinami, ki se ne malokdaj spremenijo v nevihte. Tudi na Dobenu se čuti poletni utrip, manj je pohodnikov in tudi tukajšnja gostišča, ki so sicer dobro obiskana, imajo manj gostov.


Deli:

No, kljub poletnemu zatišju, pa se je v kraju dogajalo oz se dogaja kar nekaj aktivnosti, ki jih je treba omeniti. Ker občina letos za Dobeno kljub potrebnim prenovam cest v naselju, zaradi drugih prioritet, ni planirala sredstev, je bilo mogoče iz sredstev za vzdrževanje sanirati le nevarni ovinek pod gostiščem Ručigaj, kjer se je zaradi posedanja zunanjega dela cestišča zgodilo že nekaj nesreč. Izvajalci Gorenjske gradbene družbe so v mesecu juliju opravili ta poseg in uredili še nekaj metrov bankin.

Ker so bili nekomu koši za smeti ob cesti na Dobeno očitno zelo všeč, se ni mogel upreti skušnjavi in jih je odpeljal s seboj. Zato smo se z občino dogovorili, da odtujene smetnjake nadomestijo, poleg tega pa postavijo še dva dodatna, saj je za nekatere žejne in lačne obiskovalce, ki se namenijo potešiti svoje potrebe v enem od Dobenskih hramov, do tja daleč in že po poti malo pomalicajo in pogosto različna embalaža obleži kar ob cesti. Koščevi fantje so smetnjake že namestili.

V soboto, 14. julija, zvečer pa smo imeli na Dobenem otroški kino pod zvezdami, ki sta ga organizirala domačina, Gregor Lorber in Primož Premk. Kino-predstava Ježek in vran na sirovi dirki je bila prikazana na dvorišču Anžinove domačije, kjer so obiskovalcem, več kot 60 jih je bilo, ponudili tudi kokice, sladkorno peno in palačinke ... otroci so bili navdušeni, zato se avgusta planira še ena predstava.

Zaradi vse večjega prometa na Dobenu smo se z občino dogovorili, da prometne razmere na terenu pregleda in oceni prometni strokovnjak, tako smo v začetku avgusta na Dobenu dobilo lepo število novih prometnih znakov, ki naj bi pripomogli k izboljšanju in ureditvi prometnih razmer v kraju. Glede na ozke in slabe (ponekod močno deformirane) ceste v naselju, kjer se povečuje tudi število otrok, moramo skopo odmerjene prometne površine deliti pešci, kolesarji in motoriziranimi udeleženci, kar zahteva veliko previdnosti in strpnosti vseh, še posebej ob sobotah in nedeljah, ko pride na Dobeno veliko obiskovalcev. Ker za razliko od drugih naselij v občini kraj ne premore otroškega igrišča, cesta nemalokrat služi tudi temu namenu, kar še dodatno izpostavlja nevarnosti našo najobčutljivejšo populacijo.

Upamo, da bo postavitev novih prometnih znakov pozitivno vplivala na obnašanje vseh udeležencev in pripomogla k večji varnosti krajanov in obiskovalcev Dobena.

Besedilo in foto: Tone Vidrgar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mengeš!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Mengšan
Številka: 11-2018
Izšla: 14.11.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
November 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.11.2018 | Kultura
MADAGASCAR - PUSTOLOVSKI MUZIKAL
17.11.2018 | Kultura
BARVITI jesenski KONCERT
18.11.2018 | Kultura
MADAGASCAR - PUSTOLOVSKI MUZIKAL
21.11.2018 | Tečaji in delavnice
Kako razviti odločnost, neustrašnost in entuziazem
22.11.2018 | Kultura
MENOPAVZA
23.11.2018 | Družabni dogodki
LITERARNI VEČER NA DOBENU
23.11.2018 | Kultura
DAME IZBIRAJO
24.11.2018 | Tečaji in delavnice
Noč z baklami pri tabornikih
24.11.2018 | Kino
Risanke - Kung Fu Panda 3
24.11.2018 | Kultura
DAME IZBIRAJO
25.11.2018 | Šport
Poker turnir
17.11.2018 | Kultura
MADAGASCAR - PUSTOLOVSKI MUZIKAL
17.11.2018 | Kultura
BARVITI jesenski KONCERT
18.11.2018 | Kultura
MADAGASCAR - PUSTOLOVSKI MUZIKAL
21.11.2018 | Tečaji in delavnice
Kako razviti odločnost, neustrašnost in entuziazem
22.11.2018 | Kultura
MENOPAVZA

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo