Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Popoldne bo pretežno jasno, ponekod v severovzhodni Sloveniji občasno zmerno oblačno. Pihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, ki bo ponehal zvečer in v noči na sredo. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 17, na Primorskem do okoli 19 stopinj C.
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 14°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 19°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
sobota, 28.10.2017
8°C | 15°C
Opozorila
Torek, 24.10.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
17°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

ZLATA LEONIDA, SREBRNA BINCA IN BRONASTO ......


DOGODKI, DRUŠTVA, UMETNOST

| |
14.11.2015      21:28
A A

ZLATA LEONIDA, SREBRNA BINCA IN BRONASTO LIKOVNO DRUŠTVO MENGEŠ


Zveza likovnih društev Slovenije je 14. novembra 2015 v Trbovljah pripravila zaključno razstavo likovnih del in podelila priznanja zlate, srebrne in bronaste palete 2015 avtorjem s pridobljenimi certifikati v letošnjem letu.


Leonida Goropevšek z zlato paleto, Binca Lomšek s Srebrno paleto in Irena Novak
Leonida Goropevšek z zlato paleto, Binca Lomšek s Srebrno paleto in Irena Novak
Deli:

Prvič so bile  poleg zlate podeljene še  srebrne in bronaste palete najuspešnejšim posameznikom, trem najuspešnejšim društvom pa je  prvič podelilo zlato, srebrno in bronasto plaketo, s čemer želi ZLDS spodbuditi društva in posameznike k večji ustvarjalnosti in kulturni zavesti.

Likovno društvo Mengeš je bilo letos zelo aktivno. Tri članice so  v projektu Zlata paleta 2015 prejele kar pet  certifikatov kakovosti. Na zaključni razstavi likovnih del je razstavljena risba Irene Novak z naslovom »Žabica«,  Leonida Goropevšek je  prejela za grafiko  »Flaše« Zlato paleto, razstavljeno pa  je še njeno delo »Sanje«. Binca Lomšek je  za fotografijo »Kje si, zombi?« prejela  Srebrno paleto, razstavljena pa je še njena risba »Zapeljivke«.

Letos prvič je ZLDS točkovala uspešnost posameznih društev glede na oddana in nagrajena  likovna dela po posameznih tematikah in deset najuspešnejših društev objavila, prvim trem pa podelila zlato, srebrno in bronasto plaketo. Likovno društvo je tudi tukaj  presenetilo, prejelo je Bronasto plaketo, doseglo 1270 točk, le 10 točk manj od drugo uvrščenega društva Gal iz Rečice ob Savinji.

Letos je bilo oddanih rekordno število del (648) in sodelovalo rekordno število avtorjev (244), tako je imela strokovna komisija za posamezne tematske razstave  zelo zahtevno delo. Podelila je  177 priznanj in 59 certifikatov kakovosti. Dela, ki so pridobila certifikat v letu 2015, so na razstavi v Delavskem domu Trbovlje do 6.12.2015.

V društvu smo izjemno zadovoljni z doseženim uspehom,  to nam daje nove energije za nove izzive.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI LIKOVNO DRUŠTVO MENGEŠ? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
LIKOVNO DRUŠTVO MENGEŠ
LIKOVNO DRUŠTVO MENGEŠ
SLOVENSKA CESTA 32
Tel:041 535 288
Mengšan
Številka: 10-2017
Izšla: 13.10.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo