Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Ponoči se bo od zahod zjasnilo in zjutraj bo povsod pretežno jasno. Predvsem v severni in vzhodni Sloveniji bo pihal okrepljen severni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah okoli 0 stopinj C.
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 14°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 19°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
sobota, 28.10.2017
8°C | 15°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
17°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

SREBRNO PRIZNANJE ZKDOM za uspešno in ......


UMETNOST

| |
08.02.2016      17:30
A A

SREBRNO PRIZNANJE ZKDOM za uspešno in dolgoletno delo v ljubiteljski kulturni dejavnosti


Slavnostna akademija ob kulturnem prazniku je bila 7. februarja 2016, v Kulturnem domu Mengeš v organizaciji Zveze kulturnih društev Občine Mengeš. Predsednica Likovnega društva Mengeš Leonida Goropevšek je prejela SREBRNO PRIZNANJE ZKDOM »za uspešno in dolgoletno delo v ljubiteljski kulturni dejavnosti«.


Zahvala Leonide Goropevšek po prejemu priznanja
Zahvala Leonide Goropevšek po prejemu priznanja
Deli:

Gospa Leonida Goropevšek je članica Likovnega  društva že od leta 2003. Takoj ob prihodu se je aktivno vključila v delo, tako v organe društva, kot ustvarjalka. Že takrat je s svojo strpnostjo in predanostjo opozorila nase. Ko je leta 2008,  po odstopu predsednika Mira Kolenka, pristala na vodenje društva kot novoizvoljena predsednica, so se njene kvalitete samo še večale. Delo predsednice je opravljala in ga še opravlja zgledno, vedno razmišlja o novih izzivih društva preko novih projektov in nasploh skrbi, da društvo dela po pravilih in po zastavljenih programih.

Tudi sama vrsto let sodeluje v tekmovanjih za Zlato paleto, aktivna pa je tudi kot podpredsednica Zveze likovnih društev Slovenije.

Kljub temu, da ni iz Mengša, je v Mengšu je prepoznana. Kot predsednica se je pojavila kot pisec uvodnika za Mengšana in kot slavnostna govornica ob proslavi ob Kulturnem prazniku, je redna govornica ob razstavah, ki jih pripravlja društvo. Zelo se trudi promovirati Mengeš in Likovno društvo tako, da se dogovarja za razstavljanje naših del v razstaviščih po Sloveniji.

V njenem mandatu smo zaradi povečanega zanimanja za umetniško fotografijo osnovali tudi foto sekcijo. Tudi v tem smo hitro postali prepoznavni in nagrajeni na številnih foto natečajih tudi izven Slovenije.

Pod njenim vodstvom je Likovno društvo Mengeš doživelo pravi razcvet in lepe uspehe v Sloveniji, ter prepoznavnost v tujini.

Med drugim smo »pobrali« zavidljivo število certifikatov kakovosti in Zlatih palet (najvišje priznanje umetniku na področju ljubiteljske kulture v Sloveniji).  V letu 2015 smo po uspešnosti kot društvo stopili na 3. stopničko na zmagovalnem odru ob bok mnogo, člansko številčnejšim društvom, kar je gotovo tudi njena zasluga. Vseskozi nas spodbuja, da ustvarjamo svoja dela, se prijavljamo v natečaje in tekmovanja. Poleg tega se jih tudi sama udeležuje in v lanskem letu je prejela Zlato paleto za grafiko. Sicer pa je dobitnica 3 certifikatov kakovosti za abstraktno slikanje in za grafiko. Leonida je bila tudi udeleženka likovnega ex tempora v Gani, nekaj let zapovrstjo pa obiskuje tudi ex tempore v Grožnjanu na Hrvaškem.

V kraju zelo uspešno sodelujemo z OŠ Mengeš pri delu z mladimi na delavnicah v kraju na terenu (Seča, Fiesa,..) . Radi se odzovemo povabilu drugih društev (Turistično društvo Dobeno, Turistično društvo Mengeš, KD Antona Lobode in KD Mihaelov sejem ter ZKDOM), da skupaj naredimo kaj za napredek in pestrost in prepoznavnost kraja.                            

Tekst :  Milica   Tomšič, podpredsednica

Fotografije: Binca Lomšek     
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI LIKOVNO DRUŠTVO MENGEŠ? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
LIKOVNO DRUŠTVO MENGEŠ
LIKOVNO DRUŠTVO MENGEŠ
SLOVENSKA CESTA 32
Tel:041 535 288
Mengšan
Številka: 10-2017
Izšla: 13.10.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo