Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 22.10.2018

pretežno oblačno
Ponoči bo na Primorskem pretežno jasno, pihala bo zmerna burja. Drugod v notranjosti države bo večinoma oblačno, predvsem v jugovzhodnih krajih bo občasno še možen rahel dež. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, ob morju okoli 10, v Gornjesavski dolini okoli 0 °C.
7°C | 14°C
torek, 21.10.2018
10°C | 12°C
sreda, 23.10.2018
6°C | 16°C
četrtek, 24.10.2018
6°C | 20°C
petek, 25.10.2018
7°C | 18°C
Opozorila
Nedelja, 21.10.2018 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Pomladna odprta pevska vaja MePZ Svoboda ......


KULTURA

| |
31.05.2017      17:18
A A

Pomladna odprta pevska vaja MePZ Svoboda Mengeš


Mešani pevski zbor Svoboda Mengeš je v okviru Tedna ljubiteljske kulture v sredo, 17. maja 2017, izvedel pomladno odprto pevsko vajo pred kulturnim domom v Mengšu. Sorodnikom in prijateljem, predvsem pa Mengšanom, smo želeli predstaviti, kako poteka običajna pevska vaja v našem zboru. Prijetno pomladno vreme in zahajajoče sonce nas je spodbujalo k aktivnemu delu.


Odprta pevska vaja
Odprta pevska vaja
Deli:

Pevske stole smo razporedili v dveh polkrožnih vrstah, tako kot v pevski sobi, in postavili električni klavir za spremljavo in intonacije (slika 1 ).  Na ploščadi v parku smo pripravili pogostitveno mizo z drobnimi sladkimi in slanimi prigrizki in izbor pevskih napitkov (slika 2 ).

Naš zborovodja Iztok, ki nas vodi že tretje pevsko leto, je prišel na vajo direktno z vaje za musical Moje pesmi, moje sanje, ker je namestnik dirigenta. On je že imel ogrete roke, skupaj pa smo vajo pričeli malo po 19. uri z globokimi kontroliranimi vdihi, razgibavanjem vratnih mišic in ramenskih sklepov. Z raznimi kombinacijami izgovarjanja  glasov č, š, t in f smo zbudili glasilke in usta ter se upeli z različnimi zaporedji  glasov.

Kako prijetno je peti na svežem zraku in v rahli sapici, ki veje mimo kulturnega doma proti potoku ! (slika 3 )

Po upevanju smo vadili pesmi za nastop v Vrsarju na Hrvaškem v začetku junija 2017. Naši družinski člani, ki so nas prišli spodbujati na odprto vajo, so med vajo poslušalce prijazno postregli s prigrizki in pevskimi napitki. Poslušalci so zavzeto spremljali dogajanje in po obrazih sodeč in po vmesnih aplavzih, jim je bila vaja zelo zanimiva. Le promet s Slovenske ceste je bil na trenutke glasnejši kot naše petje.

S pomladno odprto pevsko vajo smo želeli tudi pridobiti nove pevce, ki še zbirajo pogum, da se nam pridružijo.  Naše pevske vaje so prijetno delovne, brez klepetanja, na trenutke humorne zaradi iskrivih dirigentovih komentarjev, na trenutke trpeče, ker dirigent s kritičnimi komentarji  vztraja na pravilno zapetih tonih. Zaradi intenzivnega dela med vajo pozabimo na skrbi, ki smo jih prinesli od doma in po končani vaji domov odidemo sproščeni in sveži kot po kakšni globoki meditaciji. Hvala, Iztok, za zavzeto delo.

Redne pevske vaje imamo vsak ponedeljek in sredo od 20. do 22. ure v pevski sobi v 2. nadstropju kulturnega doma Mengeš, severni vhod. Vabimo vse, ki imate posluh in veselje do zborovskega petja, da se nam pridružite.

 

Besedilo in foto: Germana Leben, predsednica MePZ Svoboda Mengeš
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mengeš!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Mengšan
Številka: 09-2018
Izšla: 14.09.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.10.2018
Danes ni dogodkov.
24.10.2018 | Turizem
Zanimivo popotovanje - Uganda
25.09.2018 | Tečaji in delavnice
Svetovalnica za mlade
26.10.2018 | Kultura
ČAKALNICA
24.10.2018 | Turizem
Zanimivo popotovanje - Uganda
25.09.2018 | Tečaji in delavnice
Svetovalnica za mlade
26.10.2018 | Kultura
ČAKALNICA
30.10.2018 | Kultura
PISMO ROSNO! Vsega je kriv poštar..
31.10.2018 | Občinski dogodki
ŽALNA SLOVESNOST OB DNEVU SPOMINA NA MRTVE V LOKI PRI MENGŠU

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo